×

Ostrzeżenie

Nie powiodło się załadowanie pliku XML.
Najlepszą siódemkę wrocławskiego Międzynarodowego Festiwalu Filmowego już wkrótce obejrzymy w Kołobrzegu. Wszystko za sprawą przeglądu Filmowego T-Mobile Nowe Horyzonty który w dniach 7-11 stycznia odbędzie się w kołobrzeskim RCK-u.

Podczas tegorocznego przeglądu zostaną pokazane zostaną filmy, które zdobyły najważniejsze nagrody 15. MFF, w tym laureat Grand Prix Lucyfer Gusta Van den Berghe (nagrodzony również na festiwalu w Tallinie i paryskim L’Europeautour de l’Europe), opowieść o upadłym aniele budzącym pogrążonych w duchowym letargu mieszkańców pewnej meksykańskiej wioski. Film nakręcony przy użyciu zbliżonego do „rybiego oka” tondoskopu dosłownie odkrywa nowe horyzonty kina! Z kolei Epokowy Projekt Carlosa M. Quinteli nagrodzony na MFF w Rotterdamie na wrocławskim festiwalu zdobył wyróżnienie jury – to na poły fabularny, na poły dokumentalny portret mieszkańców postindustrialnej kubańskiej prowincji, którym do przetrwania zdaje się wystarczać absurdalny humor i tęsknota za minioną świetnością komunistycznego raju. Kolejną propozycją przeglądu jest trylogia Miguela Gomesa Tysiąc i jedna noc, produkcja doceniona na festiwalu w Sydney i przez Międzynarodową Federację Krytyków Filmowych, a we Wrocławiu uhonorowana nagrodą FIPRESCI. To 3-częsciowa, 6-godzinna epopeja wpisująca współczesną targaną kryzysem Portugalię w baśniowy schemat opowieści Szeherezady -melancholijna i dowcipna zarazem. W programie znalazł się także film Widzę, widzę autorstwa Severina Fiali i scenarzystki Ulricha Seidla, Veroniki Franz - brawurowe połączenie surrealistycznego horroru z thrillerem psychologicznym, któreza najlepszy film festiwalu uznała nowohoryzontowa publiczność. W programie znalazło się także najnowszedzieło autora legendarnego Złego Porucznika Abla Ferrary. Jego Pasolini to hołd dla mistrza włoskiego kina, będący rekonstrukcją ostatnich godzin jego życia.

Szczegóły przeglądu i opisy filmów na www.nowehoryzonty.pl. Harmonogram RCK w Kołobrzegu: początek każdego seansu o godz. 19:00

  • 11.01.Tysiąc i jedna noc - cz.1
  • 12.01.Tysiąc i jedna noc - cz.2
  • 13.01.Tysiąc i jedna noc - cz.3
  • 14.01. Lucyfer
  • 15.01. Widzę, widzę
  • 16.01.Epokowy projket
  • 17.01. Pasolini
Cena pojedynczego biletu: 8 zł, karnetu na wszystkie seanse: 42 zł.


ZALOGUJ SIĘ ABY MIEĆ MOŻLIWOŚĆ KOMENTOWANIA