×

Ostrzeżenie

Nie powiodło się załadowanie pliku XML.
2 października. w ramach szkolnego projektu profilaktycznego p.n. „Wiem, rozumiem- nie biorę.”, realizowanego dzięki dofinansowaniu uzyskanemu z budżetu Gminy Miasto Kołobrzeg na rok 2018, odbyły się Warsztaty twórczej profilaktyki (poprzez teatr i dramę).

Założeniem projektu było przekazywanie dzieciom i młodzieży trudnych treści profilaktycznych za pomocą skutecznych metod aktywnych, które:

  • rozwijają postawę twórczą,
  • zmniejszają ryzyko agresji i uzależnienia poprzez uświadamianie zagrożeń jakie niosą ze sobą wszelkie używki,
  • wyzwalają postawę asertywną oraz rozwijają kompetencje komunikacyjne.

Cudowne zajęcia z naszą młodzieżą poprowadził pan Mirosław Gliniecki z TEATRU STOP z Koszalina. Do udziału w ćwiczeniach teatralno-dramowych włączał uczniów całościowo, angażując ich emocje, intelekt, ciało i wyobraźnię. Młodzież, pod czujnym i troskliwym okiem prowadzącego, odgrywała sceny dramowe traktujące o konkretnych problemach, które mogą przydarzyć się realnym życiu każdemu. Uczestnicy wypróbowywali na sobie „wchodzenie w role”, mające na celu ułatwienie im w przyszłości podejmowania słusznych decyzji, służących ich zdrowiu i bezpieczeństwu.


Pan Mirek pozytywnie wzmocnił naszą młodzież poprzez uświadamianie im możliwości prowadzenia satysfakcjonującego życia z dala od środków psychoaktywnych oraz wskazanie na istnienie alternatywnej i atrakcyjnej formy samorealizacji jaką jest teatr. Wspólne zawołanie, kończące dzisiejsze warsztaty „Wszystko możesz, jeśli chcesz!” było dla wszystkich bardzo budujące i motywujące do aktywnego życia bez używek.


Opracowała: Dorota Filipczak-Wojnicz
Komentarze  
0 #1 kołobrzeski 2018-10-22 09:43
pani dyrektor wracaj, zapraszamy

ZALOGUJ SIĘ ABY MIEĆ MOŻLIWOŚĆ KOMENTOWANIA