×

Ostrzeżenie

Nie powiodło się załadowanie pliku XML.
Za nami II edycja konkursu międzyszkolnego "Bezpieczny Uczeń". Skierowany on został do uczniów kołobrzeskich szkół podstawowych a jego celem było podnoszenie kultury społeczeństwa i działanie na rzecz poprawy stanu bezpieczeństwa dzieci i młodzieży szkolnej.

3 osobowe zespoły rywalizowały ze sobą w Zespole Szkół Podczelu. Drużyny musiały wykazać się wiedzą nie tylko z zakresu przepisów ruchu drogowego, ale również z zakresu pierwszej pomocy, bezpieczeństwa w Internecie, bezpieczeństwa nad wodą i na stokach górskich.


Zespoły po przejściu przez testy, znajomość znaków i prawidłowego zachowania na skrzyżowaniach przeszły do rywalizacji związanej z niesieniem pierwszej pomocy. Każdy z nich musiał udzielić pomocy poszkodowanemu ze złamaną nogą oraz udowodnić, że potrafią ułożyć osobę w pozycji bocznej ustalonej. Po zaciętej i wyrównanej walce w ostatnim etapie w dogrywce, zmierzyły się dwie szkoły walczące o trzecie miejsce. W tym roku pierwsze miejsce przypadło Szkole Podstawowej nr 9. Na II pozycji uplasowała się SP nr 4. Tuż za nią SP nr 3.


Wszyscy uczniowie otrzymali nagrody i pamiątkowe dyplomy. Zarówno organizatorzy jak i opiekunowie przedstawicieli szkół uznali konkurs za bardzo udany i potrzebny w popularyzowaniu m.in. przepisów i zasad bezpiecznego poruszania się po drogach oraz umiejętności udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej.

ZALOGUJ SIĘ ABY MIEĆ MOŻLIWOŚĆ KOMENTOWANIA