×

Ostrzeżenie

Nie powiodło się załadowanie pliku XML.

Zakończył się ogólnopolski finał 6 Turnieju Orlika o Puchar Premiera RP, który odbył się w Warszawie w dniach 15-17 października, na boiskach OSiR Bemowo. Po sukcesie w wojewódzkiej edycji turnieju, głównym celem drużyny Gimnazjum Nr 2 w Kołobrzegu, było wyjście z czterozespołowej grupy rozgrywkowej (4 grupy A,B,C,D). W grupie A, znalazły się zespoły, zwycięzcy zmagań wojewódzkich : Gimnazjum Nr 2 Kołobrzeg, Czechy Team (woj. łódzkie), PG Nr 1 Żnin (woj. kujawsko-pomorskie), Orlik Ulanów (woj. podkarpackie).

 

 

 

 

 

Czas gry 2x20 minut. Pierwszy dzień rozgrywek w grupach przyniósł oczekiwany sukces, w postaci pierwszego miejsca i awansu do fazy ćwierćfinałowej.


Oto wyniki gier w grupie A:

1.Gimnazjum Nr 2 Kołobrzeg - Czechy Team 3:1 (2:0),
bramki: Aleksiuk (2), Cubulski (10), Trzaskoma (14) ,
2.Gimnazjum Nr 2 Kołobrzeg - PG Nr 1 Żnin 5:1 (3:1),
bramki: Trzaskoma (1,13) , Maj (2), Cybulski (10,12),
3. Gimnazjum Nr 2 Kołobrzeg – Orlik Ulanów 4:1 (0:0),
bramki: Trzaskoma (11,13,14), Cybulski (20)

W kolejnym dniu turnieju kołobrzeska szkoła spotkała się z drugą drużyną grupy B, ekipą ZS Kleosin (woj. podlaskie) . Po bardzo ciężkim początku meczu i stracie dwóch bramek, w 3 i 7 minucie, ekipa Gimnazjum Nr 2 z Kołobrzegu zaczęła odrabiać straty, ostatecznie wygrywając, całe spotkanie 5:2 (do przerwy 2:2). Bramki strzelali: Cybulski (8), Trzaskoma (10,15,18,20).


Po ćwierćfinałowym zwycięstwie, piłkarze Gimnazjum Nr 2 z Kołobrzegu, w półfinale spotkali się z ekipą z Gimnazjum Nr 2 z Ostródy (woj. warmińsko-mazurskie). Zawodnicy z wiarą i determinacją w zwycięstwo, przystąpili do meczu, który nie okazał się „spacerkiem”. Po wybitnie ciężkim spotkaniu, przypominającym bardziej zapasy niż piłkę nożną, nasza drużyna wygrała ostatecznie 2:0 (1:0) i awansowała do upragnionego finału, który przewidziano na ostatni, sobotni dzień rozgrywek, na warszawskim Torwarze. Bramki zdobyli: Trzaskoma (1), Cybulski (13).


Do finału ogólnopolskich zmagań awansowała również drużyna Wychowanków Giszowca (woj. śląskie – dzielnica Katowic), której imponujący bilans bramkowy 16:3 w fazie grupowej, oraz zwycięstwa w ćwierćfinale nad Orlikiem Ulanów 5:0, i w półfinale nad świetną drużyną Gimnazjum Nr1 z Tomaszowa Lubelskiego 1:0, stawiał ją w roli faworyta, do zdobycia Pucharu Premiera RP. Tak też się stało. Drużyna Wychowanków z Giszowic „ rozstrzelała” naszą ekipę 8:0 (6:0). Pięć z ośmiu bramek zdobył Jan Biegański, najlepszy zawodnik turnieju. Nadmienić należy że oprócz świetnych umiejętności przeciwników, przeważali oni również, w znacznym stopniu, warunkami fizycznymi. Pomimo tak dotkliwej porażki, drużyna Gimnazjum Nr 2 z Kołobrzegu zapisała się w piłkarskiej historii naszego miasta jako pierwsza drużyna, która uzyskała pierwszy, wicemistrzowski tytuł w skali rozgrywek ogólnopolskich. Zespół Gimnazjum Nr 2 w Warszawie prowadzony był przez trenera Akademii Piłkarskiej „Kotwica” Kołobrzeg, Grzegorza Szumiato a pomocą i doświadczeniem kierownika drużyny służył p. Robert Bydzyński .

 

Komentarze  
0 #1 Marissa 2018-11-14 07:49
In newton to become and reconceived rifles on the media of organization, april, and insight on blood,
this product. Master degree psychology buy viagra: http://injuryrecoverylaw.com/__media__/js/netsoltrademark.php?d=Iamthebest.us bonus miles credit card.
It is one of the few gated communities that is obtainable to the sleeping, a series, and disabilities.

ZALOGUJ SIĘ ABY MIEĆ MOŻLIWOŚĆ KOMENTOWANIA