×

Ostrzeżenie

Nie powiodło się załadowanie pliku XML.

W związku z przypadającą w tym roku 97 rocznicą Odzyskania przez Polskę Niepodległości już po raz trzeci w Szkole Podstawowej Nr 5 z Oddziałami Integracyjnymi im. Jana Pawła II w Kołobrzegu odbył się Powiatowy Konkurs „Polska –Moja Ojczyzna”, adresowany dla uczniów klas drugich szkół podstawowych.

Zaproszenie do udziału w konkursie przyjęły szkoły: SP3, SP4, SP5, SP6, SP8 i SP w Mrzeżynie. Udział w konkursie miał na celu wzbogacić uczniów w wiedzę na temat tradycji naszego narodu, jego osiągnięć, kultury i języka ojczystego.

 

Nad prawidłowym przebiegiem konkursu czuwało jury, w którego składzie miło nam było gościć: Wicedyrektora Szkoły p. Renatę Kurdybachę, Kierownika Referatu Promocji i Kultury w Urzędzie Gminy Kołobrzeg p. Małgorzatę Chir oraz nauczyciela naszej szkoły p. Barbarę Przychoćko. Honorowym gościem konkursu był Zastępca Prezydenta Miasta do Spraw Społecznych p. Jacek Woźniak.

Nagrody dla wszystkich uczestników konkursu ufundowane zostały przez Urząd Miasta Kołobrzeg, Urząd Gminy w Kołobrzegu, Radę Rodziców przy Szkole Podstawowej Nr 5, hurtownię artykułów papierniczych Wiśniewscy, hurtownię „Mirpol”. Fundatorem pięknych statuetek dla laureatów konkursu była firma „Almako” w Kołobrzegu.

Miłym akcentem artystycznym był występ uczniów koła wokalnego, prowadzonego przez p. Alicję Duwe. Konkurencje były bardzo zróżnicowane. Dzieci uzupełniały mapę Polski, rozpoznawały znane polskie zabytki, oznaczały drogę na planie miasta, rozwiązywały krzyżówkę, odpowiadały na pytania związane z historią i tradycjami polskimi. Wykazały się znajomością legend, rozpoznawały charakterystyczne dla poszczególnych regionów Polski stroje ludowe. Układały puzzle i podpisywały ilustracje. W dogrywce wykorzystano dyktando ortograficzne, dotyczące zagadnień związanych z Polską, w którym uczniowie uzupełniali luki w wyrazach.

 

Ostatecznie laureatami powiatowego konkursu została SP3, której uczniowie zajęli pierwsze miejsce. Tuż za nimi drugie miejsce zajęli uczniowie SP5, a na trzecim uplasowała się SP8. Uczniowie wszystkich szkół wykazali się ogromną wiedzą dotyczącą zagadnień związanych z naszą Ojczyzną oraz doskonałą umiejętnością współpracy zespołowej.

Autorami i prowadzącymi konkurs były Elżbieta Kociela i Anna Markiewicz-Małek. Gratulujemy wszystkim uczestnikom konkursu!

 

Notatka: Anna Markiewicz-Małek

 

ZALOGUJ SIĘ ABY MIEĆ MOŻLIWOŚĆ KOMENTOWANIA