×

Ostrzeżenie

Nie powiodło się załadowanie pliku XML.
7 listopada w Gdańsku odbyły się eliminacje regionalne Ogólnopolskiego Turnieju Maszyn Wodnych i Wiatrowych. W eliminacjach brali udział uczniowie z województwa pomorskiego, zachodniopomorskiego, kujawsko - pomorskiego i warmińsko - mazurskiego.

Kołobrzeg reprezentowała drużyna z Gimnazjum nr 3. Chłopcy w składzie Bartosz Okoń, Jakub Grabowski i Michał Cholewa pomimo dużej konkurencji zdobyli II miejsce w klasyfikacji generalnej. Turniej Maszyn Wiatrowych polega na zbudowaniu modelu turbiny wiatrowej. Zgłoszona na turniej maszyna była testowana profesjonalnym stanowisku pomiarowym w trzech konkurencjach: największa moc, obroty przy obciążonym wale maszyny, moment obrotowy przy zatrzymanym wale.


Wyniki uzyskane przez drużynę w każdej z konkurencji decydowały o jakości maszyn i miejscu zajętym w klasyfikacji generalnej. Jak widać kołobrzeżanie wypadł okazale zajmując ostatecznie II pozycję. Finał turnieju odbędzie się w niedzielę 6 grudnia, w hali widowiskowo - sportowej Gminnego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Piasecznie.

ZALOGUJ SIĘ ABY MIEĆ MOŻLIWOŚĆ KOMENTOWANIA