×

Ostrzeżenie

Nie powiodło się załadowanie pliku XML.
Antonina Pasikowska z SP 5 została laureatką ogólnopolskiego konkursu „Obrazki z Sienkiewicza”, Zorganizowany on został przez Parlamentarny Zespół ds. Dzieci wspólnie z senacką Komisją Kultury i Środków Przekazu z okazji Roku Henryka Sienkiewicza.
Celem konkursu była popularyzacja twórczości Henryka Sienkiewicza wśród dzieci i młodzieży, oraz pogłębienie świadomości narodowej i dumy z polskości, wzbogaconych o wartości uniwersalne, obecne w twórczości pisarza. Zgłaszano prace literackie, plastyczne i audiowizualne, inspirowane twórczością polskiego noblisty.

Konkurs odbywał się w dwóch etapach – okręgowym i ogólnopolskim. Pierwszy etap został rozstrzygnięty w Biurze Senatorskim Senator RP Grażyny Anny Sztark, a także w biurach 12 innych senatorów i 3 posłów z całej Polski. Ostateczne wyniki konkursu ogłoszono podczas uroczystego finału, który odbył się 21 listopada w Sali Kolumnowej Sejmu. Łącznie nadesłano około 1300 prac. Do etapu ogólnopolskiego zakwalifikowano 174, spośród których nagrodzono 28.

Antosia za swoją pracę plastyczną odebrała z rąk parlamentarzystów pamiątkowy dyplom i nagrody rzeczowe, jak również zwiedziła parlament.

ZALOGUJ SIĘ ABY MIEĆ MOŻLIWOŚĆ KOMENTOWANIA