×

Ostrzeżenie

Nie powiodło się załadowanie pliku XML.
W szkole podstawowej nr 5 zorganizowano po raz kolejny nocny maraton filmowy. Prezentowane były w nim filmy, które znajdują się w zestawie lektur obowiązkowych. O wszystkie sprawy organizacyjne, przygotowanie i przeprowadzenie imprezy zadbali uczniowie klas IVa, Vb, Vb, VIc i ich wychowawcy (Anna Ziółkowska, Sylwia Trojanowska, Adriana Waleriańczyk, Paweł Krejer). Przynieśli materace, koce, śpiwory, prowiant na całą noc oraz zestaw filmowych adaptacji lektur: „Opowieści z Narnii”, ”Akademię Pana Kleksa”, „W pustyni i w puszczy”, ”Anię z Zielonego Wzgórza”.

Spotkanie rozpoczęło się w piątek 3 marca o godzinie 20.00 i trwało do 6.00 w sobotę Wcześniej rodzice uczestników wyrazili zgodę na ich udział w imprezie oraz potwierdzili swoje przybycie po dzieci po zakończeniu maratonu. W jednej z sal lekcyjnych rozłożono materace, przyniesione przez uczniów śpiwory, koce, poduszki na wypadek ataku senności i rozpoczęło się oglądanie przygotowanych filmów. W innej sali miłośnicy gier stolikowych mogli doskonalić swoje umiejętności strategiczne. Kolejna atrakcją było wspólne przygotowanie kanapek oraz tostów.

Podczas przerw między projekcjami na holu odbywały się gry i zabawy ruchowe, spacery. Prawie wszyscy dzielnie wytrwali do końca ostatniego filmu, który skończył się ok. godz. 6.00 rano. Widzowie obejrzeli filmy bez zmrużenia oka.

abawa była naprawdę wyśmienita i z pewnością warta powtórzenia – opowiadają nauczyciele, organizujący nocną atrakcję. Podczas przerw między projekcjami na holu przez cały czas organizowane były dla wszystkich chętnych gry i zabawy ruchowe, spacery. Prawie wszyscy dzielnie wytrwali do końca ostatniego filmu, który zakończył się ok. godz. 6.00 rano.

ZALOGUJ SIĘ ABY MIEĆ MOŻLIWOŚĆ KOMENTOWANIA