×

Ostrzeżenie

Nie powiodło się załadowanie pliku XML.
Paulina Włodarczyk z "Ekonoma", zajęła II miejsce w Wojewódzkim Konkursie Wiedzy Ekologicznej. Zorganizowany on został w Zachodniopomorskim Ośrodku Doradztwa Rolniczego w Barzkowicach a uczestniczyli w nim uczniowie szkół ponadgimnazjalnych z województw zachodniopomorskiego i lubuskiego.
Celem konkursu było upowszechnianie wartości przyrodniczych w warunkach racjonalnego gospodarowania; popularyzowanie wiedzy na temat rolnictwa ekologicznego i ochrony środowiska a także podnoszenie świadomości ekologicznej wśród młodzieży.

Na XIV edycję konkursu pt : "Z ekologią na co dzień" składały się : część pisemna - test złożony z 50 pytań i finał ustny, podczas którego każdy z laureatów (zakwalifikowało się 7 z 35 uczestników) musiał odpowiedzieć na 2 pytania problemowe. Pytania testu dotyczyły jakości żywności; żywności ekologicznej i konwencjonalnej, zdrowego styl życia, ustawy o bezpieczeństwie żywności i żywienia, zdrowego jedzenia w szkołach, a także rolnictwa ekologicznego i ekologii.

Kołobrzeżanka po świetnej części pisemnej (1 miejsce) ostatecznie w cały konkursie zajęła II lokatę. Fundatorami nagród dla szóstki finalistów i byli min.: Wojewoda Zachodniopomorski i Lubuski, Urząd Marszałkowski, Agencja Rynku Rolnego, FOSFAN oraz Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.

ZALOGUJ SIĘ ABY MIEĆ MOŻLIWOŚĆ KOMENTOWANIA