×

Ostrzeżenie

Nie powiodło się załadowanie pliku XML.
W miniony piątek w Zespole Szkół im.Macieja Rataja w Gościnie odbył się międzyszkolny konkurs ekologiczny pod hasłem: „Nie rób na Ziemi afery, nie podgrzewaj atmosfery"


Jego celem było między innymi pogłębianie wiedzy młodzieży na temat Unii Europejskiej, szczególnie w zakresie zróżnicowania europejskich źródeł energii i zapewnienia bezpieczeństwa energetycznego dzięki solidarności i współpracy między państwami członkowskimi, podnoszenie świadomości ekologicznej i odpowiedzialności wśród młodzieży za stan środowiska przyrodniczego, propagowanie idei recyklingu, ujawnienie i rozwijanie uzdolnień oraz zainteresowań uczniów poprzez tworzenie własnych opracowań zadanych zagadnień. Konkurs złożony był z dwóch części: prezentacji multimedialnych obrazujących przyczyny, skutki i sposoby zapobiegania globalnemu ociepleniu oraz rzeźby recyklingowej.


Konkurs zorganizowany został we współpracy z Punktem Informacji Europejskiej Europe Direct - Kołobrzeg oraz Gimnazjum im. Kazimierza Górskiego w Gościnie.

Konkurs był bezpośrednio związany z jednym z priorytetów Unii Europejskiej na 2017 r.:

„Unia energetyczna i działania w dziedzinie klimatu".

Opr.e-KG.pl

ZALOGUJ SIĘ ABY MIEĆ MOŻLIWOŚĆ KOMENTOWANIA