×

Ostrzeżenie

Nie powiodło się załadowanie pliku XML.
Za nami już XIII Powiatowy Konkurs Języka Angielskiego „English Race” dla szkół podstawowych. Gospodarzem kolejnej edycji tej imprezy była Szkoła Podstawowa nr 5. Jak co roku W konkursie wzięli udział najlepsi uczniowie, którzy zostali wyłonieni w wewnątrzszkolych konkursach językowych. Każdą placówkę reprezentowało troje uczniów z klas 5-6. Tegoroczna impreza wyjątkowa nie tylko ze względu na ,,trzynastkę” z przodu, ale przede wszystkim z powodu rekordowej liczby uczestników. Do konkursu zgłosiło się bowiem aż 14 reprezentacji szkół podstawowych z powiatu kołobrzeskiego.

Rywalizacja podzielona była na dwa etapy. Pierwsza część konkursu to indywidualny test gramatyczno-leksykalny, zadania z czytania ze zrozumieniem oraz słowotwórstwo. Po pierwszej rundzie w czołówce znaleźli się uczniowie z taką samą ilością punktów. Tak więc I miejsce zajęli: Gabriela Rutkowska ze Szkoły Podstawowej nr 8 i Maksym Celiński z Prywatnej Szkoły Podstawowej ‘’ Morska Kraina”, Na II miejscu znaleźli się : Jan Mężyński ze Szkoły Podstawowej nr 4
i Michał Tarach ze Szkoły Podstawowej w Gościnie, natomiast dyplom i nagrody za III miejsce odebrał Oliwier Maciążek ze Szkoły Podstawowej nr 4 w Kołobrzegu.

Druga część to rywalizacja drużynowa. Uczniowie odpowiadajli w niej pisemnie na pytania związane ze zwyczajami oraz kulturą krajów anglojęzycznych. I tak puchar za I miejsce otrzymała Szkoła Podstawowa nr 4, II miejsce zajęła Szkoła Podstawowa nr 8, a III miejsce przypadło Szkole Podstawowej nr 6 .

Wszystkie nagrody wraz z gratulacjami trafiły do zwycięzców z rąk wicestarosty Heleny Rudzis – Gruchała oraz dyrektor SP5 Agnieszki Grzegorczyk Maziarz.

ZALOGUJ SIĘ ABY MIEĆ MOŻLIWOŚĆ KOMENTOWANIA