×

Ostrzeżenie

Nie powiodło się załadowanie pliku XML.
w pracowni CKP Zespołu Szkół Ekonomiczno – Hotelarskich odbyło się szkolenie realizowane w ramach projektu pod tytułem „Stawiam na wołowinę”. Pomysłodawcą i koordynatorem zajęć był Związek Polskie Mięso. Szkolenie przeprowadził właściciel Akademii Kulinarnej Marcin Budynek wraz z osobami towarzyszącymi. W kilkugodzinnych zajęciach wzięli udział uczniowie II klas technikum żywienia i usług gastronomicznych pod opieką nauczycieli.

Szkolenie rozpoczęło się częścią teoretyczną, w czasie której uczniowie poznali m. in. właściwości mięsa wołowego, metody obróbki termicznej oraz walory odżywcze i kulinarne wołowiny. Następnie w dwóch grupach, składających się z pięciu czteroosobowych zespołów, przygotowywali potrawy stosując zarówno nowoczesne, jak i tradycyjne metody obróbki mięsa wołowego. na stołach w wykonaniu uczniów pojawiły się .m.in. stek wołowy z fasolka szparagową, tatar w trzech odsłonach,
, orientalne pulpeciki wołowe z ryżowym makaronem, stek wołowy z kaszanką, borowikami i kremem paprykowym oraz hamburger z wołowiną z pieczonymi frytkami z batatów i majonezem limonowo – kolendrowym.

Po zakończeniu warsztatów uczestnicy otrzymali certyfikaty, drobne upominki oraz mogli degustować potrawy zarówno swoje, jak i te sporządzone przez koleżanki i kolegów z innych zespołów.

ZALOGUJ SIĘ ABY MIEĆ MOŻLIWOŚĆ KOMENTOWANIA