×

Ostrzeżenie

Nie powiodło się załadowanie pliku XML.
To co nie udało się w Muzeum Oręża Polskiego w Kołobrzegu, dokonało się w Internacie Zespołu Szkół im. Macieja Rataja w Gościnie. W środę 18 listopada w Sali Plafonowej Muzeum Oręża Polskiego w Kołobrzegu miało odbyć się spotkanie z Józefem Bandzo ps. "Jastrząb", który walczył w oddziale majora Zygmunta Szendzielarza ps. Łupaszka. Niestety, po przyjeździe do Kołobrzegu "Jastrząb" zapadł na zdrowiu i trafił do kołobrzeskiego szpitala.


Niespełna dwa tygodnie później długo oczekiwany gość pojawił się w Internacie placówki w Gościnie na niezapomnianej lekcji historii. 90 latek, stał się dla mlodzieży przykładem obrazującym, co w żołnierzach Wyklętych urzec może najbardziej -bohaterstwo, niezłomność i honor. Oprócz poniesienia poważnej rany w walce, Józef Bandzo spędził 16 lat w więzieniu w powojennej Polsce.


Dla wszystkich było to cenne spotkanie, na temat walki, poświęcenia i trudów z jakimi żołnierze Armii Krajowej musieli stawić czoło w „wolnej Ojczyźnie”. Na koniec spotkania były żołnierz 3. Brygady Armii Krajowej przekazał uczniom kilka książek swojego autorstwa wraz z dedykacja.

ZALOGUJ SIĘ ABY MIEĆ MOŻLIWOŚĆ KOMENTOWANIA