×

Ostrzeżenie

Nie powiodło się załadowanie pliku XML.
W Szkole Podstawowej nr 5 z Oddziałami Integracyjnymi im. Jana Pawła II odbył się VI Powiatowy Konkurs Czytania ze Zrozumieniem. Podczas tegorocznych zmagań Mistrzów czytania ze zrozumieniem z całego powiatu, uczniowie czytali różnego rodzaju teksty, odpowiadali na podchwytliwe pytania i konkurowali ze sobą w uczciwej walce o miano najlepszego.
Po burzliwej dogrywce wyłoniono trzy pierwsze miejsca. I tak pierwsze miejsce przypadło Kornelii Skubisz z Szkoły Podstawowej nr 4. Tuz za nią uplasowała się na drugiej pozycji Gaja Nogal reprezentująca Szkołę Podstawową w Gościnie. Trzecie miejsce na podium przypadło Marcie Chmiel z Szkoły Podstawowej nr 5

- Wiemy jak ważne w życiu człowieka jest czytanie książek. Jest to jedno z najważniejszych umiejętności, jakie zdobywamy podczas nauki w szkole. Bez tej umiejętności nie możemy się rozwijać, zdobywać nowej wiedzy. Bez umiejętności czytania ze zrozumieniem nie mamy korzyści ani przyjemności z czytania. Dlatego nasze konkursy mają za zadnie zainteresować uczniów czytaniem, rozwinąć ich umiejętności rozumienia przeczytanych treści oraz wzbogacać ich słownictwo - mówili tuż po zakończeniu zmagań organizatorzy konkursu.

ZALOGUJ SIĘ ABY MIEĆ MOŻLIWOŚĆ KOMENTOWANIA