×

Ostrzeżenie

Nie powiodło się załadowanie pliku XML.
Adresowany dla uczniów klas drugi szkół podstawowych konkurs odbył się z okazji przypadającej 99 rocznicy Odzyskania Niepodległości. W rywalizacji na terenie szkoły podstawowej nr 5 wzięły udział wszystkie placówki z Kołobrzegu oraz SP z Wrzosowa o Dźwirzyna.

Duwosobowe drużyny zmagały się z różnorodnymi konkurencjami. Najmłodsi za zadanie mieli m.i.n. uzupełnić mapę Polski, rozpoznawać znane polskie zabytki, oznaczyć drogę na planie miasta oraz odpowiedzieć na pytania związane z historią i tradycjami polskimi. Dzieci wykazały się również znajomością legend, rozpoznawały charakterystyczne dla poszczególnych regionów Polski stroje ludowe, rozwiązywały zagadki muzyczne i podpisywały ilustracje.

Uczniowie wszystkich szkół wykazali się ogromną wiedzą dotyczącą naszej historii i tradycji oraz doskonałą umiejętnością współpracy zespołowej.

Ostatecznie laureatami konkursu została Szkoła Podstawowa nr 3, Emocjonująca okazała się walka o drugie miejsce, które zajeli przedstawiciele "szóstki" pokonując nieznacznie rówieśników ze Szkoły Podstawowej nr 5.

ZALOGUJ SIĘ ABY MIEĆ MOŻLIWOŚĆ KOMENTOWANIA