×

Ostrzeżenie

Nie powiodło się załadowanie pliku XML.
Z tej okazji w SP nr 5 zorganizowano konkursy wśród wszystkich uczniów klas czwartych. W każdej klasie dzieci musiały przygotować plakaty o treści matematycznej oraz rebusy. Przez kilka dni szkoła przygotowała również liczne zabawy konkursy oraz zadania. W poniedziałek na lekcjach matematyki chętni uczniowie odpowiadali na czas z tabliczki mnożenia. Najlepsi z nich 4a – Piotrek, Cyprian, Krystian 4b –Marcin, Marysia, Zuzia, Zosia, Marcel, 4c – Bartek, Wiktoria, Aniela, 4d – Klaudia, Wicia, Marika.

We wtorek, środę i czwartek na długich przerwach uczniowie rozwiązywali krzyżówki, skojarzenia matematyczne, gry - milionerzy. Odbył się również wyścig konny wykorzystując przygotowane przez nauczyciela interaktywne moduły na aplikacji LearningApps.org.
Uczestnicy miło spędzili czas na zabawie z matematyką, chętnie odpowiadali na pytania i rozwiązywali zadania, gdzie mogli powtórzyć i utrwalić pojęcia matematyczne.

Jak twierdzą nauczyciele z placówki oświatowej przy ul. Arciszewskiego - Dzień Liczby Pi to świetna okazja, aby pokazać uczniom i jednocześnie przekonać ich, że matematyką też można się pobawić.

ZALOGUJ SIĘ ABY MIEĆ MOŻLIWOŚĆ KOMENTOWANIA