×

Ostrzeżenie

Nie powiodło się załadowanie pliku XML.
W miniony weekend na jeziorze Resko w Dźwirzynie odbyły się  piąte Ogólnopolskie Regaty o Puchar Admirała. Do żeglarskich zmagań przystąpiło aż 129 żeglarzy z 17 klubów żeglarskich z całego kraju. W rywalizacji wzięli udział żeglarze w klasach OPTIMIST grupa „B" i „C" , Laser Standard, Laser Radial, Laser 4,7 i ISA-407.
Tym razem oprócz stałych elementów programu jak wspólne ognisko czy konkursy z nagrodami przygotowano takie atrakcje jak laserowy paintball, bubble football oblegane przez wielu magiczne fotolustro oraz pokaz fajerwerków.
Spot do kampanii społecznej ,,CHCE MI SIĘ CHCIEĆ” charytatywnie zrealizowany został przez Krzysztofa Klincewicza (Kulturalne Studio Filmowe) z udziałem podopiecznych ze świetlic Gminy Kołobrzeg w Zieleniewie (Piotr Mełnicki, Oliwer Brynkiewicz, Zosia Nikel), w Grzybowie (Amelka Skubisz, Julia Hubert, Zuzia Strzelczyk) w Przećminie (Katarzyna Sawicka) pod opieką wychowawczyni Kamili Tyczyńskiej.
grafika Tym razem oprócz stałych elementów programu jak wspólne ognisko czy konkursy z nagrodami przygotowano takie atrakcje jak laserowy paintball, bubble football oblegane przez wielu magiczne fotolustro oraz pokaz fajerwerków. Najważniejszym punktem zabawy jest jak zawsze świętojański korowód, którego zwieńczeniem jest wrzucenie wianków do wód Parsęty. Na scenie zagrał zespół On Off wraz z Jolą Tubielewicz m.in. uczestniczką programu telewizji Polsat Must Be The Music.
Mieszkańcy Karcina poświęcili całą sobotę na prace związane z równaniem pobocza drogi powiatowej. Jak widać na zdjęciach, w ruch poszły łopaty, grabie, a cała operacja przebiegła całkiem sprawnie. Jak podkreśla radny Gminy Kołobrzeg z Karcina, koordynator akcji - Krzysztof Filipowicz - wszyscy spisali się na medal, a każdemu zaangażowanemu w akcję należą się podziękowania.
Już 15 i 16 czerwca w Budzistowie odbędzie się wyjątkowe wydarzenie historyczne, na które miejscowość ze względu na swój charakter zasługiwało już od dawna. W ciągu kilkunastu godzin informację o I Festiwalu Wczesnośredniowiecznym w Budzistowie, odebrało aż 15 tys. osób i liczba ta rośnie.

W drugiej połowie lutego 2019 r. pisaliśmy o pracach nad wnioskami do konkursu Granty Sołeckie 2019 r., który jest organizowany każdego roku przez Zarząd Województwa Zachodniopomorskiego.

Urząd Gminy Kołobrzeg informuje, że z dniem 1 czerwca 2019r. weszła w życie uchwała nr V/50/2019 Rady Gminy Kołobrzeg z dnia 29 marca 2019r. w sprawie zwolnienia w części z opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi właścicieli nieruchomości, na których zamieszkują rodziny wielodzietne.

Gmina Kołobrzeg zaprasza  27 lipca do udziału w 24 edycji Ogólnopolskiego Biegu Ku Słońcu na trasie 10 km Dźwirzyno - Grzybowo - Dźwirzyno (4 km - plaża, 6 km - ścieżka rowerowa, droga). Poniżej regulamin oraz link umożliwiający zapis na bieg. Organizatorem imprezy jest Gminny Ośrodek Sportu Turystyki i Rekreacji w Dźwirzynie.

Gmina Kołobrzeg odchodzi od udziału w targach, gdzie ograniczyła się bardziej do prezentacji poprzez materiały promocyjne na rzecz własnych akcji w interesujących ją regionach. W ostatnich latach nasza gmina promowała się w Poznaniu, Opolu, Szczyrku, a teraz czas przyszedł na województwo Kujawsko - Pomorskie.
Rywalizacja gminnych jednostek OSP w zawodach pożarniczych na terenie Gminy Rymań zakończyła się zwycięstwem "ochotników" z Gorawina. Do walki o miano najlepszych stanęły drużyny z Drozdowa, Starnina, Rymania oraz Gorawina
Sportowa rywalizacja, wspaniała atmosfera oraz strażacki doping to wszystko towarzyszyło Gminnym Zawodom Sportowo-Pożarniczym, które odbyły się w Gościnie. Rywalizacja odbyła się 25 maja maja na miejscowym stadionie.
2 maja Urząd Gminy Kołobrzeg będzie nieczynny.
Od 15 kwietnia do 8 maja na terenie Gminy Kołobrzeg wedle harmonogramu odbierane będą odpady wielkogabarytowe.  Szczegóły poniżej.

Celem piątkowego spotkania było omówienie najważniejszych kwestii współpracy na linii sołtysi - Urząd Gminy Kołobrzeg. Jednak zanim do tego przystąpiono wójt Włodzimierz Popiołek wraz z zastępcą Jerzym Wolskim wręczyli listy gratulacyjne nowym lub ponownie wybranym sołtysom oraz podziękowania ustępującym. Warto jednak podkreślić, że niektórzy z tej ostatniej wymienionej grupy nadal działają w Stowarzyszeniu Sołtysów Gminy Kołobrzeg. Wśród kwestii ważnych dla wszystkich gospodarzy miejscowości były sprawy funduszu sołeckiego. Nowi sołtysi zostali zapoznani z pracownikami urzędu i jednostek gminnych, gdzie i do kogo, w jakiej sprawie się zgłosić.
Raz do roku, właśnie w Dźwirzynie, spotkać można największe sławy ze świata radia i telewizji. Na co dzień ukryte w studiach radiowych i nagraniowych w kwietniowy weekend przybywają do Gminy Kołobrzeg. Nie inaczej było i w tym roku.
Państwo Alfred i Kazimiera Galek zawarli związek małżeński 25 stycznia 1969 roku w Urzędzie Stanu Cywilnego w Rymaniu. Dziś zamieszkują Zieleniewo, mają dwoje dzieci, czworo wnuków i jednego prawnuka. Z kolei Państwo Stanisław i Wanda Szarek zawarli związek małżeński 21 grudnia 1968 roku w USC w Siemyślu.
W związku z trwającą ogólnopolską akcją protestacyjną nauczycieli, Wójt Gminy Kołobrzeg informuje, że Szkoła Podstawowa im. Mieszka I w Drzonowie oraz Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Dźwirzynie nie przystępują do strajku w dniu 8 kwietnia 2019 r., w tym dniu uczniowie będą jak zawsze dowiezieni do szkół, a zajęcia dydaktyczne odbędą się zgodnie z planem.
Gmina Kołobrzeg w ramach kampanii ,,Obiekt z Klimatem. Rekomendacja Gminy Kołobrzeg” przygotowuje katalog z ofertami obiektów objętych tym programem. Ich oferty zostaną przedstawione bezpłatnie. Istnieje możliwość wykupienia miejsca reklamowego (ilość miejsc ograniczona).
W Hotelu Havet***** w Dźwirzynie dyskutowano dziś o przygotowaniu do sezonu letniego. Spotkanie prowadził zastępca wójta Jerzy Wolski, a udział w nim wzięli urzędnicy, dyrekcja GOSTiR-u oraz przedsiębiorcy branży turystycznej, głównie z Dźwirzyna i Grzybowa. Kierownik Referatu Inwestycji i Rozwoju Zbigniew Pilipów omówił przebieg gminnych inwestycji w tych nadmorskich miejscowościach.
W ramach projektu PZU SA ,,Pomoc To Moc”, Stowarzyszenie ,,Misie Ratują Dzieci” przekazało Szkole Podstawowej im. Jana Pawła II w Dźwirzynie tzw. „Mobilną Szkołę Rowerową”.
Do świetlicy wiejskiej w Rościęcinie przybyło 86 mieszkańców chcących oddać swój głos w wyborach na sołtysa. Jedyną zgłoszona kandydatka tak jak bywało też w innych sołectwach była obecna sołtys Grażyna Staszewska. Otrzymała 59 głosów poparcia przy 27 nieważnych głosach.
Wójt Gminy Kołobrzeg serdecznie zaprasza gestorów branży turystycznej (hotelarskiej, noclegowej, gastronomicznej i innych) na spotkanie w sprawie omówienia przygotowań do sezonu letniego 2019 r.
PZW Drzonowo podsumowuje swoją działalność od początku 2019 roku, która wraz z nadejściem wiosny będzie coraz większa.
Prace przy wymianie nawierzchni pomostu ruszyły w połowie lutego. Jak podaje Urząd Morski w Słupsku, wymienione zostanie ponad 1300 m2 drewnianego pomostu wraz z dźwigarami. Zakonserwowane zostaną także elementy stalowe konstrukcji, polegające na ich piaskowaniu oraz zabezpieczaniu antykorozyjnym. Jeżeli warunki atmosferyczne nie będą przeszkadzać to pod koniec maja przejdziemy nowym pomostem.

 

×
Reklama