×

Ostrzeżenie

Nie powiodło się załadowanie pliku XML.
Gmina Kołobrzeg odchodzi od udziału w targach, gdzie ograniczyła się bardziej do prezentacji poprzez materiały promocyjne na rzecz własnych akcji w interesujących ją regionach. W ostatnich latach nasza gmina promowała się w Poznaniu, Opolu, Szczyrku, a teraz czas przyszedł na województwo Kujawsko - Pomorskie.

Wizyta w Bydgoszczy w dniach 25 i 26 maja nie była przypadkowa. W sobotę odbyło się święto jednej z największych dzielnic Bydgoszczy czyli V Święto Starego Fordonu przyciągające tłumy mieszkańców. Imprezą towarzyszącą temu wydarzeniu był Starofordoński Jarmark. Wzdłuż ulicy prezentowało się blisko 100 wystawców. Wśród nich Gmina Kołobrzeg wraz z przygotowaną atrakcją. Było nią wczesnośredniowieczne stanowisko nawiązujące do Budzistowa, gdzie częstowano podpłomykami i gotowanym kompotem. Zainteresowanie nim było tak duże, że odwiedziło je bydgoskie radio PIK (Polskie Radio Pomorza i Kujaw).


Niedzielna promocja odbyła się na popularnym w mieście, cotygodniowym Frymarku w samym centrum miasta na placu Bydgoskiego Centrum Finansowego. Frymark to miejsce gdzie mieszkańcy Bydgoszczy zaopatrują się w zdrową ekologiczną żywność oraz rękodzieło. Tutaj Gmina Kołobrzeg uatrakcyjniła swoje stoisko kulinarnym show w wykonaniu Roberta Bochenko. Za pomocą przygotowanej zupy grzybowej promowano IX Festiwal Zupy Grzybowej (9 - 11 sierpnia) z koncertami Kombii, Cleo oraz w piosenkach Joe Cockera - Jacek Kawalec. Serwowane porcje dań rybnych, zachęcały do przyjazdu na Festiwal kulinarny Smaczna Ryba (3 sierpnia) w Dźwirzynie gdzie kulinarną gwiazdą będzie Mateusz Gessler. Nie zapomniano przy tym o innych imprezach w letnim kalendarzu Gminy Kołobrzeg. Jako, że gmina chciała przyciągać różnorodnością smaku, na stoisku można było skosztować czekolady z kwiatem soli morskiej, co dla wielu było zaskakującym połączeniem.


Mieszkańcy Bydgoszczy ciepło przyjęli nasze stoisko. Jak się okazało wielu je odwiedzających było w Grzybowie lub Dźwirzynie, ale było to 15 czy 20 lat temu. Nie zostało nic innego jak zaprosić do ponownych odwiedzin, odświeżenia wspomnień i zobaczenia jak rozwinęły się od tego czasu nasze nadmorskie miejscowości. Wielu przyznawało, że odwiedziło je i zna, ale bazą noclegowa był Kołobrzeg lub sąsiednie gminy. Tutaj zachęcaliśmy do zmiany i postawienia na Grzybowo lub Dźwirzyno. Inni przyznawali, że nie wybrali jeszcze kierunku wakacyjnego wyjazdu. Wszystkim wymienionym pomocny w podjęciu decyzji do odwiedzin naszej gminy był najnowszy katalog Gminy Kołobrzeg - Obiekt z Klimatem - dostępny tutaj, promujący obiekty noclegowe objęte tym programem.

ZALOGUJ SIĘ ABY MIEĆ MOŻLIWOŚĆ KOMENTOWANIA

 

×
Reklama