×

Ostrzeżenie

Nie powiodło się załadowanie pliku XML.

W drugiej połowie lutego 2019 r. pisaliśmy o pracach nad wnioskami do konkursu Granty Sołeckie 2019 r., który jest organizowany każdego roku przez Zarząd Województwa Zachodniopomorskiego.


Więcej na ten temat można przeczytać tutaj.

W tym konkursie można uzyskać granty na poprawę infrastruktury sołectw służącym ich mieszkańcom. W roku 2018 swojego szczęścia w konkursie próbowało siedem sołectw: Bogucino, Błotnica, Karcino, Korzystno, Przećmino, Obroty oraz Sarbia. W poprzednim roku grant przyznano tylko dla Bogucina, których projekt o nazwie "Bezpieczna Przystań - doposażenie placu zabaw dla dzieci i młodzieży w miejscowości Bogucino" otrzymał łącznie 288 punktów. Lista laureatów konkursu edycji 2018 znajduje się tutaj.

W edycji 2019 r. przystąpiło już osiem sołectw: Nowogardek, Przećmino, Bogucino, Korzystno, Karcino, Grzybowo, Zieleniewo, Błotnica. Tym razem poszczęściło się mieszkańcom aż trzech sołectw: Nowogardku, Przećmina i Zieleniewa. Także i tym razem zwycięskie wnioski otrzymały wysoką ocenę wyrażoną w punktach za ocenę merytoryczną i formalną:

1. Przećmino z projektem o nazwie "Rowerem na szachy pod chmurką - projekt komplementarnego doposażenia placu zabaw dla dzieci, młodzieży oraz dorosłych i seniorów w miejscowości Przećmino" uzyskał łącznie 341 punktów (w tym 323 punkty oceny merytorycznej i 9 punktów oceny formalnej);

2. Zieleniewo z projektem pod nazwą "Zielony Rower - oznakowanie i doposażenie tras rowerowych w miejscowości Zieleniewo" otrzymał łącznie 332 punkty (w tym 323 punkty oceny merytorycznej i 9 punktów oceny formalnej);

3. Nowogardek z projektem oznaczonym jako "Doposażenie placu przy świetlicy w Nowogardku - wiata i stacja napraw rowerów dla wszystkich" oceniono identycznie, jak projekt sołectwa Zieleniewo (332 punkty).

Najwyżej oceniony wniosek w edycji 2019 otrzymał łącznie 358 punktów. Warto zaważyć, że przy ocenie formalnej wniosku brana jest rzetelność i kompletność złożonych dokumentów, udział sołtysów w konkursie "Sołtys Roku", zgłoszenie sołectwa do konkursu "Piękna Zachodniopomorska Wieś" a także występowanie w aplikującym sołectwie deficytów w obszarach problemowych Specjalnych Stref Wyłączenia. Lista laureatów edycji 2019 znajduje się tutaj.


ZALOGUJ SIĘ ABY MIEĆ MOŻLIWOŚĆ KOMENTOWANIA

 

×
Reklama