×

Ostrzeżenie

Nie powiodło się załadowanie pliku XML.
W Sarbii odbyło się drugie z pięciu zaplanowanych w tym miesiącu w całej Gminie zebranie sprawozdawcze z roku 2019 jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej Sarbia. Społeczność OSP w Sarbii tworzy 32 członków.

W spotkaniu oprócz strażaków brali udział m.in. wójt Gminy Kołobrzeg Włodzimierz Popiołek, sołtys Wiesława Bartwanowicz, podinspektor Urzędu Gminy Kołobrzeg ds. zarządzania kryzysowego i spraw obronnych Iwona Pańtak, przedstawiciel PSP w Kołobrzegu Grzegorz Sokół, komendant gminny i komendant jednostki w Sarbii Ryszard Daśko, prezes Związku OSP w Gminie Kołobrzeg Krzysztof Lewandowski, wiceprezes Zarządu Powiatowego OSP Mirosław Zalewski oraz kierownik posterunku policji w Dźwirzynie- aspirant Bartosz Filipowicz.  Sprawozdanie poprowadził komendant jednostki Ryszard Daśko.  

W roku 2019 jednostka Sarbia wyjeżdżała do akcji 4 razy. 2 w ramach likwidacji miejscowych zagrożeń (jak np. zalanie terenu, powalone drzewa, itp.)  i 2 razy w przypadku pożarów.

Obecni jednogłośnie przyjęli sprawozdanie i udzielili absolutorium zarządowi.  Na koniec przedstawiono plan na rok 2020. W planach jest zakup nowego samochodu pożarniczego oraz rozbudowa garażu. Jednostka OSP Sarbia jest najstarszą jednostką w naszej Gminie. W tym roku będzie obchodzić 75. rocznicę powstania.
Spotkanie takie odbędą się przeciągu miesiąca w każdej jednostce naszej Gminy.

ZALOGUJ SIĘ ABY MIEĆ MOŻLIWOŚĆ KOMENTOWANIA

 

×
Reklama