×

Ostrzeżenie

Nie powiodło się załadowanie pliku XML.
Biblioteki Publiczne na terenie Gminy Kołobrzeg od 11 maja wznawiają swoją działalność w zakresie obsługi czytelnika.

W trosce o zdrowie zarówno czytelników, jak i pracowników, biblioteki będą funkcjonować według nowych zasad, rekomendowanych przez Bibliotekę Narodową i Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Mając na uwadze wciąż istniejące zagrożenie epidemiologiczne, wprowadzono zasady korzystania z placówek:

  • 1. Biblioteka będzie funkcjonowała wyłącznie jako wypożyczalnia.
  • 2. W bibliotece może przebywać maksymalnie jeden czytelnik na stanowisko obsługi. Pozostali czytelnicy proszeni będą o czekanie na zewnątrz agend, w bezpiecznej od siebie odległości.
  • 3. Czytelnik wchodzący do biblioteki ma obowiązek noszenia maseczki i zdezynfekowania rąk.
  • 4. Czytelnie i stanowiska komputerowe nie będą udostępniane dla czytelników. Nie ma możliwości wypożyczenia czasopism.
  • 5. Wszystkie książki zwrócone przez czytelników poddawane są 3 dniowej kwarantannie. Sprawi to, że zbiory będą całkowicie bezpieczne.
  • 6. Biblioteki zachęcają czytelników do składania zamówień na zbiory biblioteczne: elektronicznych - przez swoje konto czytelnika online lub za pomocą maila oraz telefonicznych. Usprawni to obsługę (będzie szybciej i bezpieczniej).
Biblioteki zachęcają wszystkich czytelników do odwiedzin już od poniedziałku. Pracownicy zapewniają, że dołożą wszelkich starań, aby cały proces przebiegał sprawnie i miło.

ZALOGUJ SIĘ ABY MIEĆ MOŻLIWOŚĆ KOMENTOWANIA

 

×
Reklama