×

Ostrzeżenie

Nie powiodło się załadowanie pliku XML.
6 kursantów - 4 panów i 2 panie, przez cały tydzień brało udział w wykładach oraz zajęciach praktycznych prowadzonych przez Grzegorza Prokopowicza, trenera polskiej kadry żeglarzy z niepełnosprawnościami oraz Katarzynę Prokopowicz (oboje członkowie Polskiego Związku Żeglarstwa, na co dzień wykładowcy Olsztyńskiej Szkoły Wyższej).

Podczas wykładów omawiano teorię, sposoby nauczania, testowano także przygotowany skrypt do nauczania. To jednak zajęcia praktyczne zrobiły na uczestnikach największe wrażenie. Najpierw zapoznali się oni z zakupionymi dla programu BFA żaglówkami Hansa 303. Ich konstrukcja umożliwia żeglowanie osobom z niepełnosprawnościami. Po zapoznaniu ze sprzętem, trenerzy postanowili podnieść poprzeczkę. Przyszli instruktorzy musieli nie tylko dowiedzieć się z jakimi trudnościami muszą sobie poradzić ich kursanci, ale także poczuć utrudnienia na własnej skórze. Przetrenowali zatem żeglowanie z jedną ręką przywiązaną do tułowia (by sprawdzić jak na wodzie będzie się czuła osoba bez ręki).Testem zaufania i sprawności było także sterowanie łodzią w parach, podczas gdy jedna z osób miała zasłonięte oczy i musiał polegać na dysozycjach partnera.


Grupę odwiedził Wójt Gminy Kołobrzeg, Włodzimierz Popiołek. Podziękował za zaangażowanie w projek, zarówno prowadzącym, jak i uczestnikom. Spotkanie zwieńczyło wspólne oglądanie nowobudowanej Mariny nad Jeziorem Resko. Ta nowoczesna przystań ma być gotowa do użytku jescze tego lata. Będzie służyła żeglarzom, windusurferom oraz kitesyrferom. Dzięki projektowi Baltic For All również tym, którym żegluje się nieco trudniej.


Kolejna część szkolenia planowana jest na lipiec.

ZALOGUJ SIĘ ABY MIEĆ MOŻLIWOŚĆ KOMENTOWANIA

 

×
Reklama