×

Ostrzeżenie

Nie powiodło się załadowanie pliku XML.
O etapie na jaki wkroczył międzynarodowy projekt Baltic For All mówi opowiada Piotr Cięszczyk z Urzędu Gminy Kołobrzeg. Gmina, jako lider projektu, wkroczyła właśnie na ostatni etap realizacji.

Jak relacjonuje koordynator projektu - w ramach projektu, w którym uczestniczy Gmina Kołobrzeg, Klub Błękitni Grzybowo, litewski region Silute oraz klub żeglarski niemieckiego miasta Barth, powstał już program szkoleniowy oraz podręczniki dla instruktorów żeglarstwa osób niepełnosprawnych w 3 krajach. W działaniach przoduje lider, czyli Gmina Kołobrzeg. Wtóruje jej Litwa. Niemcy pokonują ostatnie przeciwności. 1 czerwca odbyło się w Dźwirzynie pierwsze, pilotażowe szkolenie. Swój ciąg dalszy będzie ono miało w dniach 13-17 lipca. Wówczas wydarzenie będzie już miało charakter międzynarodowy. Warty odnotowania jest fakt utworzenia przy UKŻ "Błękitni" sekcji "H", przeznaczonej dla sób niepełnosprawnych. Sekcja liczy już 6 osób. Do ich dyspozycji pozostaje zakupiony w ramach projektu sprzęt - łódki typu Optymist i Hansa 303. Nad bezpieczeństwem będą czuwały 2 Riby.


Jak zaznacza specjalista ds. projektu Piotr Cięszczyk - rezultatem projektu BFA już w tej chwili jest nowy produkt turystyczny Gminy Kołobrzeg, który jak "kula śniegowa" potoczy się ku przyszłości, pociągając z sobą nowych pasjonatów. Jak dodaje - środki finansowe UE się nie kończą. Fundusze tzw. małych projektów pozwolą na kontynuację innowacyjnego przedsięwzięcia.ZALOGUJ SIĘ ABY MIEĆ MOŻLIWOŚĆ KOMENTOWANIA

 

×
Reklama