×

Ostrzeżenie

Nie powiodło się załadowanie pliku XML.
Jak co roku Pracownia Orange w Drzonowie zapewniła dzieciom program spędzenia czasu wolnego od nauki. W tym roku z powodu ograniczeń COVID i braku możliwości spotkania się w pracowni zajęcia przeniesiono na zewnątrz, na świeże powietrze.

 Gdy tylko uczniowie dostali zielone światło i mogli wreszcie wyjść z domów, by zaczerpnąć trochę ruchu na świeżym powietrzu otrzymali z Pracowni pomysł na urozmaicenie tego czasu. Zabawę, którą, skądinąd wiemy, że lubią. Podchody, ale tym razem – jak to w zwyczaju Pracowni Orange w Drzonowie bywa, powiązane z nowymi mediami - Podchody Cyfrowe przy wykorzystaniu kodów QR, platform LearningApps, czy Genially. Zabawa połączyła ze sobą relaks, rozrywkę, mały dreszczyk rywalizacji, ruch na świeżym powietrzu, tak potrzebne w tym trudnym czasie dzieciom i młodym ludziom, z elementami poznawczo-edukacyjnymi, których motywem przewodnim była ludowa tradycja kolędnicza. Jak zawsze do zabawy mogły przystąpić wszystkie, bez względu na miejsce zamieszkania, dzieci, młodzież, a dzieci młodsze z rodzicem, opiekunem lub starszym rodzeństwem.


W czasie ferii, włącznie z sobotami i niedzielami, dzieci z Drzonowa i okolic, ale też przyjezdne, codziennie, ale co należy podkreślić, w dogodnej dla siebie porze dnia, tak by zachować bezpieczeństwo i nie gromadzić uczestników, przemierzały nową trasę. Zaliczały kolejne wyzwania, by dotrzeć do ostatniego kodu i zakończyć etap dnia wykonaniem zadania finałowego. Zajęcia w części, realizowano korzystając z gościnności Gminnej Biblioteki Publicznej w Drzonowie czynnej obecnie w reżimie sanitarnym. Na zakończenie ferii i zabawy wśród uczestników rozlosowano nagrody niespodzianki przygotowane przez opiekuna pracowni. Zrządzeniem losu trafiły one, jak się okazało, do najaktywniejszych uczestników zabawy.


Pracownia Orange w Drzonowie funkcjonuje w oparciu o wspólny projekt Grupy Inicjatywnej Mieszkańców, Gminy Kołobrzeg i Fundacji Orange.

ZALOGUJ SIĘ ABY MIEĆ MOŻLIWOŚĆ KOMENTOWANIA