×

Ostrzeżenie

Nie powiodło się załadowanie pliku XML.
Burmistrz Barth Friedrich-Carl Hellwig został uhonorowany „Bursztynowym Piórem”. To wyróżnienie Wójta Gminy Kołobrzeg przyznawane jest osobom, które trwale zapisały się w historii Gminy Kołobrzeg.

Barth jest leżącym w Niemczech miastem współpracującym z Gminą Kołobrzeg. Kooperacja zaczęła się od budowy międzynarodowego szlaku rowerowego R-10, a od 2018 roku wspólnie realizowany jest również projekt Baltic For All, którego celem jest szkolenie instruktorów żeglarstwa, windsurfingu i kitesurfingu osób niepełnosprawnych. Tak zrodziła się ścisła i wciąż rozwijająca się współpraca miasta Barth i Gminy Kołobrzeg. Niejeden raz udowodniliśmy, że razem możemy dokonać więcej – powiedział Wójt Włodzimierz Popiołek - Wzajemnie sobie pomagając realizujemy rzeczy, których nie dokonalibyśmy w pojedynkę.


„Bursztynowe Pióro” zostało przyznane nie tylko za współdziałanie jakie miało miejsce do tej pory, lecz także jako zapowiedź innych projektów, które Gmina Kołobrzeg i miasto Barth mogą i chcą realizować w przyszłości. Dziękuję za dotychczasową owocną współpracę, za zaangażowanie i godną najwyższego uznania postawę. Wierzę, że nasze partnerstwo będzie się stale rozwijać, że dokonamy rzeczy wielkich – jak powiedział Wójt Włodzimierz Popiołek wręczając wyróżnienie.


Burmistrz Friedrich-Carl Hellwig przyjął nagrodę i ,jak się wyraził, poczuł się zaszczycony. Już od wielu lat współpracujemy. (…) Pracując przy takich projektach poznajemy się także prywatnie i zawsze czułem się tu jak w domu. To zaszczyt dostać tę nagrodę i mam nadzieję, że jest ona zapowiedzią wspaniałej przyszłości. (…) Dziękuję Ci i dziękuję wszystkim mieszkańcom Gminy Kołobrzeg – powiedział burmistrz Barth.

ZALOGUJ SIĘ ABY MIEĆ MOŻLIWOŚĆ KOMENTOWANIA