×

Ostrzeżenie

Nie powiodło się załadowanie pliku XML.
Spotkania samorządowców, które zorganizowano w Starogardzie Gdańskim w ramach Konwentu Współpracy Samorządowej Polska - Ukraina to nie tylko bieżące sprawy organizacyjne. To także znakomita okazja do szerszej dyskusji na temat stanu współpracy polsko - ukraińskiej i jej oceny. A ta w kontekście partnerstwa Gminy Kołobrzeg z Miastem Truskawiec została oceniona bardzo wysoko przez członków i zarząd konwentu.

Zarówno tempo współpracy jak i przedstawione podczas zebrania planowane przedsięwzięcia z zakresu kultury, turystyki i rozwoju, spotkały się z szerokim uznaniem. Strona ukraińska już potwierdziła udział w IV Festiwalu Kultury Polsko - Ukraińskiej w Przećminie, który odbędzie się 18 sierpnia. Wcześniej, bo w dniach 25 - 27 maja odbędzie się współorganizowany przez konwent i miasto Truskawiec - Festiwal Kultury Polskiej.

Imprezą towarzyszącą będzie Polsko - Ukraińskie Forum Partnerstwa z udziałem współpracujących samorządów. Jesteśmy w stałym kontakcie z naszymi partnerami na Ukrainie i pracujemy nad projektem turystyczno - gospodarczym, który będziemy chcieli zrealizować jeszcze przed sezonem. Sprawa jest rozwojowa, dużo zależy od strony ukraińskiej, w jakim zakresie i wielkości przeprowadzimy projekt. - mówi Tomasz Jankowski z Referatu Promocji i Kultury Urzędu Gminy Kołobrzeg. Konsul honorowy Ukrainy w Szczecinie Henryk Kołodziej, zwracając się do członków konwentu podkreślił jak ważną rolę w regionie odgrywa przećmiński festiwal, integrując lokalną społeczność. Z kolei podziękowania za wykonane dotychczas działania przez Gminę Kołobrzeg na linii współpracy samorządowej Polska - Ukraina złożyła naszej delegacji Janina Kwiecień prezes zarządu i Starosta Kartuski.

Nie masz możliwości dodania komentarza
MOŻLIWOŚĆ KOMENTOWANIA TYLKO DLA
OSÓB ZALOGOWANYCH

 

×
Reklama