×

Ostrzeżenie

Nie powiodło się załadowanie pliku XML.
Gdzie leży Gmina Kołobrzeg? Naturalnie w Beskidach, a dokładnie na szczycie stoku narciarskiego Beskid Sport Arena w Szczyrku. Tak było przez trzy dni zimowego weekendu, dzięki akcji "Morze górom". Gmina Kołobrzeg postanowiła wpisać się w śnieżne szaleństwo i spragnionych słońca oraz ciepła zaprosić do zaplanowania wakacji w Dźwirzynie oraz Grzybowie.

W przerwach pomiędzy kolejnymi zjazdami na nartach czy snowboardzie, wypoczywali w morskim miasteczku, wylegując się na leżakach. Z zaciekawiem pytali o letnią ofertę naszych hoteli i infrastrukturę turystyczną. A ponieważ zimowe sporty i aura zaostrzają apetyt nie tylko na plażowy wypoczynek, mistrz Robert Bochenko codziennie gotował na żywo zupę rybną na mleku kokosowym, makarony z nadmorską nutą oraz dodające energii desery. Klimatu dodawał DJ Moose, miksując najlepszy muzyczne kawałki. W szkółce dla dzieci najmłodsi (i nie tylko) stawiali pierwsze kroki na desce snowboardowej i na nartach. Kilkudziesięciu narciarzy i snowboardzistów wzięło udział z morskim slalomie gigancie.


Zwycięzcy oraz nagrodzeni w specjalnych kategoriach wygrali pobyt w 5-gwiazdkowym Hotelu Havet w Dźwirzynie, w Windhotelu w Grzybowie, Osrodku Wypoczynkowym Siesta w Grzybowie czy Gościnnych Domkach Ostoja w Dźwirzynie oraz całodniowe skipass-y na stok. Wszyscy uczestnicy zmagań otrzymali specjalny pakiet promocyjny Gminy Kołobrzeg. Podczas tej akcji rozdaliśmy także kilkanaście zimowych czapek Gminy Kołobrzeg, aby ją zdobyć trzeba było odpowiedzieć na pytanie lub dogonić na stoku, szusującego na nartach prowadzącego Roberta Bochenko.


Odrobina lata w centrum zimowej scenerii wszystkich zaskoczyła, rozgrzała i spotkała się z niezwykle ciepłym przyjęciem. Miłośnicy aktywnego wypoczynku wraz z całymi rodzinami wyrażali chęć przyjazdu w nasze strony. Wśród nich byli zarówno mieszkańcy Śląska, jak i Warszawy, Torunia czy Poznania. Do tego grona dołączył sam zarząd Beskid Sport Arena, który stwierdziwszy, że "... lepszej kampanii dawno nie widział", już planuje stworzenie zimowej strefy podczas upalnego lata w Gminie Kołobrzeg. Zatem w najbliższy sezon być może nasi turyści będą mogli wskoczyć wprost ze śniegowej strefy do Bałtyku, spróbować sił na nartach czy ulepić bałwana ;)


Warto wspomnieć, że Beskid Sport Arena w Szczyrku jest obiektem niezwykle nowoczesnym, ukierunkowanym zarówno na uprawianie sportowego narciarstwa, jak i nauki od najmłodszych lat. Sprzyja to aktywnemu wypoczynkowi całych rodzin, bez względu na wiek czy umiejętności. Przez sam stok i miasteczko gminy przewinęło się około 20 tysięcy osob, a akcję śledziło na Facebooku ponad 50 tysięcy zainteresowanych.


Gorąco, choć z zimowymi pozdrowieniami, dziękujemy gościnnemu, przyjaznemu i rodzinnemu obiektowi Beskid Sport Arena; mistrzowi kuchni i słowa Robertowi Bochenko, DJ-owi Moose za świetną muzykę; dzielnej i wytrwałej ekipie Sound and Light (która zdołała dostarczyć i wybudować na szczycie góry scenę z całym wyposażeniem) oraz organizatorowi Markowi Łosiowi i Tomaszowi Jankowskiemu! Za ufundowanie nagród dziękujemu sponsorom - Hotelowi***** Havet w Dźwirzynie, Windhotel w Grzybowie, Domkom Gościnnym Ostoja w Dźwirzynie, Ośrodkowi Wypoczynkowemu Siesta w Grzybowie oraz Beskid Sport Arena.


Fotogaleria na stronie www.gmina.kolobrzeg.pl


ZALOGUJ SIĘ ABY MIEĆ MOŻLIWOŚĆ KOMENTOWANIA

 

×
Reklama