×

Ostrzeżenie

Nie powiodło się załadowanie pliku XML.
Samorząd Uczniowski Szkoły Podstawowej im. Mieszka I w Drzonowie z wielką radością zaprasza na spotkanie z niezwykłą pasją. Od kilku dni w szkolnej bibliotece można podziwiać wystawę modelarską. Pieczołowicie wykonane żaglowce, czołgi, samoloty i latarnie morskie są dziełem mieszkańca Drzonowa Witolda Żmudy, który składa je już od kilkunastu lat. Te mniejsze powstają w ciągu jednego dnia, natomiast wykonanie większych i tych z dużą ilością szczegółów, zajmuje nawet miesiąc. W kolekcji pana Żmudy znajduje się około 130 modeli.

Wystawa budzi wiele emocji zarówno u dzieci jak i dorosłych. Jej inicjatorką jest wnuczka modelarza – uczennica klasy VII – Kornelia, która cztery lata temu w Liście do Tolerancji pisała o swoim Kochanym Dziadku i jego budzącej podziw pasji. W przygotowanie wystawy zaangażowała się rodzina, przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego oraz nauczyciel Anna Stefaniak – Dołęgowska. Modele są pilnie strzeżone przez siódmoklasistów, którzy pełnią dyżury w bibliotece


8 maja społeczność Szkoły Podstawowej im. Mieszka I w Drzonowie serdecznie zaprasza na wieczór pieśni i piosenek patriotycznych „Śpiewam Ci, Polsko”, który odbędzie się o godzinie 16.00 na dolnym holu.

Tekst: Liliana Łosiak, zdjęcia: Anna Stefaniak-Dołęgowska.

Nie masz możliwości dodania komentarza
MOŻLIWOŚĆ KOMENTOWANIA TYLKO DLA
OSÓB ZALOGOWANYCH

 

×
Reklama