×

Ostrzeżenie

Nie powiodło się załadowanie pliku XML.
ziało się na boisku w Karcinie. Goście z Lulewic przyjechali w bardzo okrojonym składzie. Na boisku zameldowała się 11 jednak bez żadnego zmiennika na ławce rezerwowych, co jak później się okazało było brzemienne w skutkach. Sokół stworzył sobie sytuacje sam na sam z bramkarzem jednak piłka trafiła w słupek.

W 14 minucie pierwszą bramkę zdobyli gospodarze, a konkretnie Olaf Gliwa. W 21 minucie sędzia Kamil Pieda podyktował rzut karny dla Reska jednak strzał Jakuba Świżka obronił bramkarz gości. Do przerwy wynik 1:0 dla karcinian. W 58 minucie wynik na 2:0 podwyższył Ariel Siuciak. Dwie minuty później doszło do groźnego starcia pomiędzy piłkarzami Sokoła i Reska w walce o górna piłkę. Kontuzji doznał zawodnik gości i musiał opuścić boisko, a na miejsce przyjechała karetka. Od tego momentu zespół z Lulewic grał w 10. Taki stan szybko wykorzystała drużyna Reska Karcino. W 64 minucie drugie trafienie zanotował Olaf Gliwa, a następnie szybkimi atakami drogę do bramki znaleźli Jakub Świżek i Jarosław Chałupa. Wynik 5:0 i awans stał się faktem.


Korki od szampana strzeliły jak w wyścigach formuły jeden, a cały zespół cieszył się z awansu na płycie boiska wraz z przybyłymi na mecz kibicami. Zespołowi pogratulował także wójt Włodzimierz Popiołek. Resko Karcino ma do rozegrania jeszcze 3 spotkania. Na wyjeździe z wiceliderem Derbami Karścino oraz Płomieniem Pobłocie Wielkie. Sezon zakończy 3 czerwca meczem u siebie z Jantarem Siemyśl, na który już teraz gorąco zapraszamy.


Mustang Korzystno podejmował u siebie wicelidera Derby Karścino. Mecz rozegrano w sobotę o godzinie 16. Jak się okazało, dla drugiej ekipy ligowej tabeli był to ciężki mecz, jednak goście wywieźli z Korzystna 3 punkty, po wygranej 1:2. Do niedzieli wynik ten dawał jeszcze szanse na walkę o awans, ale zwycięstwo Reska Karcino przesądziło o losach pierwszego miejsca. W Korzystnie wyczekiwano wieści o wyniku meczu Huraganu Bierzwnica z Grotem Gorawino. Wynik 3:3 sprawił, że drużyny walczące o utrzymanie (Mustang i Huragan) mają po 7 punktów, ale to drużyna z naszej gminy zajmuje przedostatnią lokatę. Za tydzień Mustang Korzystno czeka wyjazd do Rymania na mecz z Grotem Gorawino.

ZALOGUJ SIĘ ABY MIEĆ MOŻLIWOŚĆ KOMENTOWANIA

 

×
Reklama