×

Ostrzeżenie

Nie powiodło się załadowanie pliku XML.
Podobnie jak przed tygodniem w Korzystnie, tym razem w remizie w Starym Borku odbyło się zebranie sprawozdawcze. Udział w nim oprócz zarządu i członków, wzięli także goście: przedstawiciel Państwowej Straży Pożarnej, gminnych struktur, wójt Gminy Kołobrzeg Włodzimierza Popiołka, radny Krzysztofa Filipowicza i nowej podinspektor ds. zarządzania kryzysowego Iwony Pańtak.

Społeczność OSP Stary Borek liczy 24 strażaków, 8 członków wspierających załogę i 1 honorowego członka. W tym gronie znajduje się 8 pań. Zanim przyjęto sprawozdania z działalności ochotników, sprawozdanie komisji rewizyjnej i udzielono absolutorium zarządowi, przedstawiono najważniejsze sprawy z życia jednostki w minionym roku.


A ten był pracowity ze względu na 47 wyjazdów - 30 z nich do pożarów, 13 do miejscowych zagrożeń. OSP Stary Borek ze wszystkich gminnych straży uczestniczyła najczęściej w działaniach na terenie miasta Kołobrzeg, ale także całego powiatu. W roku 2018 mocno postawiono na szkolenia specjalistyczne dzięki czemu 15 ochotników mogło podnieść swoje kwalifikacje. Ponadto udało się zakupić nieco sprzętu, umundurowania, a w remizie wykonano instalacje gazową. Dodatkowo udział w zabezpieczeniu imprez, a także edukacja dzieci i młodzieży m.in. poprzez zaangażowanie w organizację Turnieju Wiedzy (etap gminny już 11 marca 2019 r.).


Wójt Włodzimierz Popiołek zwrócił się do strażaków - Działania przez was prowadzone łączą się z obowiązkami i nie oszukując się nie dorobicie się tutaj, ale budujecie coś dla siebie. Relacje społeczne oraz satysfakcje z działalności. W imieniu mieszkańców dziękuje wam za waszą służbę.

ZALOGUJ SIĘ ABY MIEĆ MOŻLIWOŚĆ KOMENTOWANIA

 

×
Reklama