×

Ostrzeżenie

Nie powiodło się załadowanie pliku XML.
Nie wszyscy uczniowie mogli wziąć udział w wręczeniu certyfikatów w ramach projektu ,,Młody inżynier programista” na Politechnice Koszalińskiej – o czym pisaliśmy tutaj. Teraz w szkole wręczyli je wójt Włodzimierz Popiołek oraz radny gminny i Prorektor ds. studenckich - Tomasz Królikowski.

Warsztaty trwały na koszalińskiej uczelni od połowy listopada 2018 roku do połowy stycznia 2019 roku. Tematem zajęć było ,,Programowanie dla najmłodszych. Ozobot mały inteligentny robot, który uwielbia kolory” oraz ,,Konstrukcja pojazdu kołowego na przykładzie modelu zdalnie sterowanego”.

W tym czasie młodzi inżynierowie poznawali tajniki budowy i programowania w praktyce. ,,Młodzi inżynierowie” aby kontynuować swoją pracę i rozwijać zainteresowanie tematem, dostaną możliwość stworzenia koła programistów w szkole. Na jej wyposażenie przekazanych zostało 5 zdalnie sterowanych samochodzików oraz kilka ozobotów (małych robotów poruszających się po kolorowej planszy).

Dodaj komentarz
Komentarze na portalu e-KG.pl są własnością ich twórców. Kołobrzeski Serwis Informacyjny nie ponosi odpowiedzialności za opinie pozostawione w serwisie.
Jeśli jakikolwiek komentarz uważasz za obraźliwy lub narusza jakiekolwiek zasady komentowania w serwisie napisz na adres: redakcja@e-kg.pl

 

×
Reklama