×

Ostrzeżenie

Nie powiodło się załadowanie pliku XML.
W ramach projektu PZU SA ,,Pomoc To Moc”, Stowarzyszenie ,,Misie Ratują Dzieci” przekazało Szkole Podstawowej im. Jana Pawła II w Dźwirzynie tzw. „Mobilną Szkołę Rowerową”.

Zasadą funkcjonowania tego przedsięwzięcia jest nie tylko zachęcanie do używania roweru, ale przede wszystkim przekazywanie podstawowych zasad bezpiecznej jazdy po ulicach, drogach i ścieżkach rowerowych. Jest to niezwykle ważne ze względu na fakt, że w roku 2018, w Polsce rowerzyści brali udział w ponad 4200 wypadkach drogowych. Dlatego przekazywanie już najmłodszym dzieciom i młodzieży zasad bezpiecznego poruszania się rowerem. „Mobilna Szkoła Rowerowa” umożliwiła zarówno uczniom jak i społeczności lokalnej, wykorzystanie wiedzy teoretycznej dotyczącej bezpieczeństwa na drodze w praktyce, w warunkach nie stwarzających zagrożeń. Istotną pomocą jest również przekazany program multimedialny ,,Bezpieczeństwo w ruchu drogowym”, dzięki któremu uczniowie poznają teoretyczną wiedzę z zakresu ruchu drogowego.


W ramach programu zakupiono również rowery, kaski, kamizelki odblaskowe i ochraniacze na łokcie i kolana oraz apteczkę pierwszej pomocy. Korzystając z ,,Mobilnej Szkoły Rowerowej” szkoła współpracuję z Wydziałem Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Kołobrzegu.

ZALOGUJ SIĘ ABY MIEĆ MOŻLIWOŚĆ KOMENTOWANIA

 

×
Reklama