×

Ostrzeżenie

Nie powiodło się załadowanie pliku XML.
W Hotelu Havet***** w Dźwirzynie dyskutowano dziś o przygotowaniu do sezonu letniego. Spotkanie prowadził zastępca wójta Jerzy Wolski, a udział w nim wzięli urzędnicy, dyrekcja GOSTiR-u oraz przedsiębiorcy branży turystycznej, głównie z Dźwirzyna i Grzybowa. Kierownik Referatu Inwestycji i Rozwoju Zbigniew Pilipów omówił przebieg gminnych inwestycji w tych nadmorskich miejscowościach.

Oczywiście w centrum uwagi znalazło się Centrum Sportów Wodnych na Jeziorze Resko. Choć prace przy budowie przebiegają nie bez problemów, to ich zakończenie ma nastąpić z końcem maja. To, jak będzie ono funkcjonowało, przybliżył komandor UKŻ Błękitni Mariusz Górnisiewicz.


Równie ważnymi miejscami w trakcie sezonu będą plaże, kąpieliska i obiekty sportowe oraz rekreacyjne. To jak będą funkcjonowały opowiedział nowy dyrektor Gminnego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Dźwirzynie Grzegorz Czachorowski. Przedsiębiorcy zapoznali się też ze szczegółami realizowanego przez gminę wraz z zagranicznymi partnerami z Niemiec i Litwy projektu Baltic For All


. Przedstawiono także kalendarz imprez letnich. Wśród z nich znajdą się Regaty Admirals Cup, Żeglarskie otwarcie Lata, Festiwal Zupy Grzybowej, Wielkie Wesele, Festiwal Smaczna Ryba i wiele innych. Na scenach zagoszczą między innymi Jula, Mateusz Gessler czy Kombii. Wszystko pod patronatem projektu Eska Summer City. Nie zabraknie też wydarzeń sportowych oraz tradycyjnego Biegu Ku Słońcu.


. O gminie będzie głośno nie tylko za sprawą Radia Eska, ale też Złote Przeboje i ekranach kin Helios. Przedsiębiorcy mieli również szereg pomysłów na promocję gminy, ze szczególnym wykorzystaniem nowoczesnych i powszechnych narzędzi takich jak Facebook czy dedykowane strony internetowe.

ZALOGUJ SIĘ ABY MIEĆ MOŻLIWOŚĆ KOMENTOWANIA

 

×
Reklama