×

Ostrzeżenie

Nie powiodło się załadowanie pliku XML.
Lato w tym roku wyjątkowe dla artystów, którzy tworzą podczas plenerów malarskich. Dwa z nich szczególnie nam bliskie, albowiem organizowane przez zaprzyjaźnione z Ustroniem Morskim od lat ośrodki kultury - BWA GSW w Olkuszu i Stowarzyszenie Twórcze BRZIMY z partnerskiego Ustronia.


W Międzynarodowym Plenerze Malarskim „Srebrne Miasto” uczestniczyli artyści z Polski, Białorusi, Gruzji i Słowenii, a rozpoczął się on wernisażem wystawy Edwarda Gałustowa. Natomiast prace powstałe podczas Międzynarodowego Pleneru Malarskiego w Ustroniu można było podziwiać na poplenerowej wystawie roboczej zorganizowanej na terenie przepięknego Dworku Myśliwskiego w Brennej, który od lat udostępniany jest artystom przez gościnnych gospodarzy Nadleśnictwa Ustroń – wrażliwych jak i oni na piękno beskidzkiej przyrody. Artyści z Węgier, Czech i Polski zachwycili się zbiorami największego w Europie Muzeum Magicznego Realizmu – Ochorowiczówka w Wiśle, odwiedzili Galerię Rynek - dobrego ducha pleneru Kazimierza Heczki oraz uczestniczyli w wernisażu wystawy Zbigniewa Niemca w Muzeum Ustrońskim. BRZIMY wspólnie z plenerowiczami byli też współorganizatorami wielkiej imprezy „Eksplozja kolorów” na szczycie Czantorii, podczas której zachęcono do wspólnego malowania ok. 200 osób.


Finałową „ wisienką na torcie” plenerowym była możliwość uczestniczenia w pięknych góralskich dożynkach z tradycyjnym korowodem oraz zachwycającymi kolorami, muzyką i tańcem występami czołowych zespołów folklorystycznych CZANTORIA i RÓWNICA.

Tekst i zdjęcia: Dorota Waligóra – instruktor Gminnego Ośrodka Kultury.

Nie masz możliwości dodania komentarza
MOŻLIWOŚĆ KOMENTOWANIA TYLKO DLA
OSÓB ZALOGOWANYCH

 

×
Reklama