×

Ostrzeżenie

Nie powiodło się załadowanie pliku XML.
17 lutego o godzinie 14:00 odbyła się Nadzwyczajna Sesja Rady Gminy Kołobrzeg. Sesja odbyła się w celu rozpatrzenia projektów uchwał w sprawie zmian w budżecie Gminy na rok 2020 oraz zmiany uchwały w sprawie uchwalenia wieloletniej prognozy finansowej Gminy Kołobrzeg na lata 2020-2029. Po krótkiej dyskusji Rada większością głosów przyjęła uchwałe o zmiany w budżecie Gminy Kołobrzeg oraz zmianę uchwały w sprawie uchwalenia prognozy finansowej.
W Sarbii odbyło się drugie z pięciu zaplanowanych w tym miesiącu w całej Gminie zebranie sprawozdawcze z roku 2019 jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej Sarbia. Społeczność OSP w Sarbii tworzy 32 członków.
Ferie to odpowiedni czas, aby odpocząć od szkoły i obowiązków z nią związanych, dzieci i młodzież czekają na to z utęsknieniem. Dla większości z nich to okres cudownych chwil spędzonych z rodziną i ciekawych podróży.
Polska Fundacja Przedsiębiorczości, jako instytucja wspierająca rozwój mikro, małych i średnich przedsiębiorstw oraz Gmina Kołobrzeg mają  przyjemność zaprosić Państwa na bezpłatne szkolenie pt. „Jak pokonać konkurencję i skutecznie wykorzystać nowoczesne kanały w promocji firmy”.
W dniu 24 stycznia br. w Sali Konferencyjnej Urzędu Gminy Kołobrzeg odbyło się kolejne bezpłatne szkolenie zorganizowane przez Polską Fundację Przedsiębiorczości i Gminę Kołobrzeg skierowane do tutejszych przedsiębiorców.
W 2020 roku dzięki dofinansowaniu Gminy Kołobrzeg Stowarzyszenie Kropka Wolni od Uzależnień będzie realizować program terapeutyczny CANDIS.
W piątek, 17.01.2020, o godzinie 18:00 w Świetlicy Wiejskiej w Budzistowie odbyło się spotkanie dla wszystkich zainteresowanych dotyczące budowy odcinka drogi krajowej nr 11 wraz z bezpiecznym wjazdem do miejscowości Budzistowo.
Zakończony został etap rejonowy konkursów przedmiotowych dla uczniów szkół podstawowych województwa zachodniopomorskiego.
Polska Fundacja Przedsiębiorczości jako instytucja wspierająca rozwój mikro, małych i średnich przedsiębiorstw oraz Gmina Kołobrzeg mają przyjemność zaprosić Państwa na szkolenie pt. “Wybrane zmiany podatkowe dla przedsiębiorców w 2020 roku”.
W czwartek, 9 stycznia, w Urzędzie Gminy Kołobrzeg odbyło się zebranie Stowarzyszenia Społeczno-Kulturalnego Sołtysów Gminy Kołobrzeg. Podczas spotkania dyskutowano o sprawozdaniu z działania Stowarzyszenia w roku 2019 i opracowywano plany na rok 2020.

Polska Fundacja Przedsiębiorczości jako instytucja wspierająca rozwój mikro, małych i średnich przedsiębiorstw oraz Gmina Kołobrzeg mają przyjemność zaprosić Państwa na szkolenie pt. “Wybrane zmiany podatkowe dla przedsiębiorców w 2020 roku”.

Sołtys i Rada Sołecka serdecznie zapraszają wszystkich zainteresowanych na spotkanie, które odbędzie się dnia 17 stycznia o godzinie 18:00 w Świetlicy Wiejskiej w Budzistowie.
Komunikat Głównego Inspektora Sanitarnego z dnia 02.01.2019 r. dot. wystąpienia u ptactwa na terenie kraju ognisk grypy ptaków A/H5N8/.
Junior Gminnego Klubu Szachowego Solny Grzybowo – Miłosz Rogala wrócił z Półfinałów Mistrzostw Polski z awansem do przyszłorocznych mistrzostw.
Już od 21 listopada 2019r. o godz. 16.00 w Szkole Podstawowej im. Mieszka I w Drzonowie rozpoczyna się cykl bezpłatnych spotkań dla rodziców i opiekunów.
W dniu 29 października br. odbyła się XI Sesja Rady Gminy Kołobrzeg. Porządek obrad obejmował podjęcie uchwał w sprawie:
Wójt Gminy Kołobrzeg oraz Ośrodek Medycyny Pracy dr n. med. Piotr Kłos ul.Kupiecka 5a/22, 78-100 Kołobrzeg zapraszają na akcję bezpłatnych szczepień przeciwko grypie adresowanych dla osób w wieku powyżej 65 roku życia zamieszkujących na terenie Gminy Kołobrzeg (weryfikacja danych odbywać się będzie na podstawie ważnego dowodu tożsamości).
W Centralnej Bibliotece Rolniczej odbyła się uroczystość 25-lecia utworzenia Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa oraz inauguracja działalności Narodowego Instytutu Kultury i Dziedzictwa Wsi.

Urząd Gminy Kołobrzeg informuje, że w dniu 13 października 2019 r. zorganizowane zostaną  dowozy busem do n/w lokali wyborczych:

Na przestrzeni ostatnich lat nasza gmina weszła na tory szybkiego rozwoju, w wielu obszarach. Pozwala nam na to między innymi bardzo ważny dokument, jakim jest Strategia Rozwoju Gminy na lata 2016-2022. Cele, które realizujemy są w niej zawarte. Szereg z nich udało się już osiągnąć, pojawiły się również nowe plany.
Uczniowie szkół w Dźwirzynie i Drzonowie zawitali już do swoich ławek. Pierwsze chwile upływają im na dzieleniu się wrażeniami z wakacji i nawiązywaniu nowych znajomości. Wbrew pozorom powrót do szkolnej rzeczywistości nie jest taki smutny. Cieszą też nowe zeszyty i ciekawią nowe przedmioty.
Tak jak dwa tygodnie temu w Zieleniewie podczas Zielonej Nocy tak i w Kądzielnie na Dzikim Dniu wszyscy korzystali z pięknej słonecznej pogody. Imprezę otworzyli przewodniczący Rady Gminy Julian Nowicki oraz sołtys Kądzielna Edyta Migielicz. Oczekiwanym przez wszystkich punktem imprezy był dzik, którego sprezentował poseł Czesław Hoc oraz wójt Gminy Kołobrzeg Włodzimierz Popiołek. Dzieci korzystały z atrakcji w postaci konkursów z nagrodami, dmuchanej zjeżdżalni oraz fotobudki. Do wspólnej zabawy przy muzyce zaprosił DJ. Na zakończenie imprezy jak i wakacji odbył się pokaz fajerwerków.
W dniach 7-15 września w Dźwirzynie w Ośrodku Gród Piastów przy ulicy Jachtowej 42 rozgrywane będą Drużynowe Mistrzostwa Polski I ligi szachowej, w których wystąpi zespół Gminnego Klubu Szachowego Solny Grzybowo. Zapraszamy do odwiedzenia sali gry i kibicowania naszej drużynie.
Do wyjazdowego derbowego spotkania z Jantarem Siemyśl, zespół reska Karcino przystąpił w pełnym składzie i pełną ławką rezerwowych, co w poprzednim sezonie nie zawsze się udawało. Mecz nie rozpoczął się pomyślnie bo w 18 minucie gospodarze wyszli na prowadzenie.
Impreza sołectwa Zieleniewo doczekała się trzeciej edycji. Dobrej integracji i udanej zabawie towarzyszyła znakomita słoneczna pogoda. Na rozgrzewkę wystąpiły panie z zespołu Mayol. Z biegiem czasu kolejni mieszkańcy sołectwa i okolic przybywali na ulicę Rycerską w Zieleniewie, uczestnicząc w tanecznej zabawie.

 

×
Reklama