×

Ostrzeżenie

Nie powiodło się załadowanie pliku XML.
Niecodzienny mecz został rozegrany na kołobrzeskiej hali Milenium. Na parkiecie spotkały się dwie żeńskie drużyny z najwyższej klasy rozgrywek. Korzystając z przerwy na mecz reprezentacji, sparing rozegrały siatkarki lidera rozgrywek Grupy Azoty Chemik Police z zajmującym 9. miejsce Bankiem Pocztowym Pałac Bydgoszcz.
Każdy chętny, kto choć trochę miał do czynienia z "nylonową lotką" może wziąć udział w turnieju amatorów badmintona.
W miniony weekend nasze miasto wzbogaciło się o kolejnych medalistów Mistrzostw Polski. Dwie byłe zawodniczki MKP,  mieszkanki Kołobrzegu, zdobyły miejsca na podium w najważniejszych imprezach pływackich w naszym kraju.
Coroczny Turniej Mikołajkowy o Puchar Starosty Kołobrzeskiego. W trofeum rywalizowało łącznie 28 zawodników.
Na strzelnicy przy Hali Milenium oraz na Hali Łuczniczka odbyły się XII Mistrzostwa woj. Zachodniopomorskiego. Tym razem strzelano z pistoletu i karabinu pneumatycznego do tarcz oddalonych na 10m w różnych kategoriach wiekowych.
W minionym tygodniu Kołobrzeski Szkolny Związek Sportowy wspólnie z Szkołą Podstawową nr 6 w Kołobrzegu zorganizował Mistrzostwa Miasta Kołobrzeg w Piłce Ręcznej dziewcząt i chłopców.
W miniony weekend odbyły się prestiżowe zawody Otylia Swim Cup 2019. Gospodarzem imprezy, która odbyła się w Szczecinie była Otylia Jędrzejczak., najbardziej utytułowana polska pływaczka.
Impreza sportowa odbyła się w Ustroniu Morskim. 1 grudnia Klub pływacki PiR Ustronie Morskie zorganizował po raz kolejny Mikołajkowe Zawody Pływackie. Na starcie stawiło się ponad 200 zawodników z całego województwa oraz regionu, a wśród nich zawodnicy MKP Kołobrzeg. Starty obejmowały rocznik 2009 i młodsi. MKP Kołobrzeg reprezentowało 18 zawodników.
Organizatorzy zapraszają wszystkich nowych uczestników w najbliższą sobotę 7 grudnia na bezpłatny bieg parkrun z okazji Mikołajek Początek biegu zaplanowano godz.9.00 .Start i meta tradycyjnie zlokalizowane będą przy Pomniku Sanitariuszki.
W Ustroniu Jaszowcu odbyły się indywidualne Mistrzostwa Polski do lat 20 w szachach klasycznych.
Kolejny sukces odnieśli karatecy klubu Morote Głowaczewo, startujący w Międzynarodowym Turnieju Karate WKF w Lęborku. Na odbywającym się 30 listopada Grand Prix International Karate WKF podopieczni trener, Przemysława Spadło zdobyli 3 medale.
I miejsce w kategorii junior do 100 kg i II miejsce w kategorii junior do 23 lat - od teraz takim tytułem w tzw. martwym ciągu, może pochwalić się mieszkaniec powiatu kołobrzeskiego Kacper Maszczak.
Fenomenalnie na Mistrzostwach Polski Młodzików w zapasach w stylu wolnym spisali się podopieczni Adama Bieńkowskiego. Zawody odbyły się w niedalekim Stargardzie a udział w nim wzięło 244 najlepszych młodych zapaśników z całego kraju.
Po raz dziesiąty na terenie internatu Zespołu Szkół Morskich odbył się Powiatowy Amatorski Turniej Bilardowy Szkół Ponadpodstawowych i Podstawowych Miasta Kołobrzeg. Do turnieju zgłosiło się 14 zawodników.
Na basenie kompleksu Milenium Kołobrzeski Szkolny Związek Sportowy wraz z Zespołem Szkół Morskich w Kołobrzegu zorganizował zawody w pływaniu drużynowym dziewcząt i chłopców dla szkół ponadpodstawowych.
W poprzedni weekend odbyły się Mistrzostwa Polski w brazylijskim jiu jitsu. 
W hali Milenium kołobrzeskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji odbył się I Kołobrzeski Turniej Karate Kyokushin dla Dzieci i Młodzieży Umi – Shinju – Morska Perła, którego organizatorem był klub Kyokushin Karate Kołobrzeg BUNTAI prowadzony przez sensei Pawła Falko - 3 dan.
W mijającym tygodniu Kołobrzeski Szkolny Związek Sportowy wspólnie z Szkołą Podstawową w Drzonowie zorganizował Mistrzostwa Powiatu Kołobrzeskiego w ramach Igrzysk Dzieci w Unihokeju dziewcząt i chłopców.  Mecze rozgrywane były na dystansie dwóch 7 minutowych tercji, a zespół składał się z minimum 6 zawodników.
Pływacy MKP Kołobrzeg wystartowali w Grand Prix Województwa Zachodniopomorskiego i Lubuskiego. W pierwszej edycji Grand Prix, która odbyła się w Koszalinie 29 października wzięło udział 13 zawodników MKP Kołobrzeg z roczników 2006-2008. Klub może pochwalić się trzema medalami, które zdobyli:
Kolejne zawody zorganizowane przez Kołobrzeski Szkolny Związek Sportowy odbyły się w minionym tygodniu w Szkole Podstawowej nr 7.
Międzywojewódzkie Mistrzostwa młodzików i młodziczek przeszły już do historii. Kołobrzeg na tych prestiżowych zawodach zapaśniczych reprezentowało pięcioro zawodników i zawodniczek z UKS Zapasy. Po zaciętej rywalizacji w strefie medalowej stanęli: Mateusz Rajkowski kat. 62 kg - pierwsze miejsce, Aleksander Polguj kat. 75 kg - pierwsze miejsce , Dowżycki Jan kat. 68 kg - trzecie miejsce oraz Witosława Nadziejko kat. 39 kg - trzecie miejsce. Udział w zawodach wziął również Marcel Osos
W minioną niedzielę najstarsze zawodniczki UKS OPP Powiat Kołobrzeski rozpoczęły sezon w kategorii juniorek. Swój pierwszy mecz rozegrały we własnej hali z zespołem z Czaplinka. Niestety po trwającym ponad dwie godziny spotkaniu uległy 2-3.
25-26 października w portugalskim Vila do Conde odbyły się mistrzostwa Europy Karate Kyokushin.  Udział w nim wzięli zawodnicy nie tylko z całej Europy ale również z Libanu i Kazachstanu.
W miniony weekend młodzież KKS wzięła udział  w międzynarodowych zawodach w Łebie.
W minionym tygodniu Kołobrzeski Szkolny Związek Sportowy wspólnie z Szkołą Podstawową w Drzonowie zorganizował Mistrzostwa Miasta oraz Powiatu Kołobrzeskiego w Unihokeju dziewcząt i chłopców.  

 

×
Reklama