×

Za nami Międzynarodowy Turniej Młodzików i Dzieci w zapasach w stylu wolnym. W zawodach oprócz przedstawicieli UKS Zapasy Kołobrzeg wzięli udział zawodnicy Klubu Sportowego Szczerek Fight Team. Spośród czterech wystawionych zapaśników trzech z nich stanęło na podium.
Miniony weekend był bardzo pracowity dla zawodników Szkółki Kolarskiej KTC. Duża grupa kołobrzeżan stawiła się na linii startu w Świeciu gdzie najlepszą lokatę zdobyła Kornelia Braun w młodziczkach. Młodej kołobrzeżance przypadło zasłużone 4 miejsce. Jak mówią trenerzy w tym wyścigu wszyscy wykazali się dużą wolą walki.
W dniach 15-16 maja najstarsza grupa kołobrzeskich pływaków brała udział w Otwartych Mistrzostwach Szczecina. Zawodnicy klubu MKP Kołobrzeg doskonale zaprezentowali się na zawodach i oprócz dużej ilości zebranych punktów i poprawionych czasów, plasowali się na najwyższych miejscach na podium.
Trzech uczniów Szkoły Podstawowej nr 1 w Kołobrzegu i zawodników klubu UKS OPP Powiat Kołobrzeski otrzymało powołanie na dwudniowe konsultacje odbywające się w dniach 18-19 maja w Szkole Mistrzostwa Sportowego w Spale.
12 maja w Inowrocławiu rozegrany został  Międzywojewódzki Turniej Pomorza i Kujaw „ Akro i Sól ” w Akrobatyce Sportowej. W rywalizacji wzięło 12 polskich klubów, które specjalizują się w akrobatyce sportowej.
Jak co roku rozegrana została Wojewódzka Olimpiada Młodzieży. Była to już XX edycja tej prestiżowej imprezy, która tym  razem odbyła się w Drawsku Pomorskim. W rywalizacji sportowej udział wzięło blisko 230 zawodników z 15 klubów karate kyokushin z terenu województwa zachodniopomorskiego. Kołobrzeski klub reprezentowało łącznie 14 zawodników  Jak zwykle nie zawiedli i zdobyli 8 medali - 3 złota, 4 srebra i 1 brąz. Do strefy medalowej dotarli:
Wiktor Wojarski, zawodnik Klubu Sportowego Głowaczewo zdobył brązowy medal na międzynarodowym turnieju w karate olimpijskim Sopot Arawaza Cup ARAWAZA.
Pomimo niedogodnego terminu zawodów, jaki otrzymał kołobrzeski klub Sztorm od ZZLA w końcu na nowym obiekcie udało się zorganizować w pełni profesjonalne zawody lekkoatletyczne.
W Szczecinie uczennice Szkoły Podstawowej nr 1 w Kołobrzegu uczestniczyły w Finale Wojewódzkim Igrzysk Młodzieży Szkolnej.
W Szczecinie odbyła się III runda Grand Prix Województwa Zachodniopomorskiego i Lubuskiego w Pływaniu roczników 2003-2007. Pierwszego dnia rywalizowali zawodnicy starsi drugiego młodsi z roczników 2006 -2007. Zawodnicy MKP Kołobrzeg nie zawiedli i konsekwentnie zbierali punkty do końcowej klasyfikacji zajmując czołowe miejsca wśród swoich roczników.
Przez blisko pięć dni we włoskim Rimini odbywały się Mistrzostwa Europy w Taekwon-do ITF. Polskę reprezentowali m.in. zawodnicy Zespołu Szkół Taekwon-do ITF Kołobrzeg, Laura Ziemiańska, Hubert Maciejczyk oraz Ireneusz Jasiński.
W niedzielę rozgrywana była  Wojewódzka Olimpiada Młodzieży w Szczecinku. Podczas zawodów wyłoniono najlepsze zespoły z trzech startujących klubów. Kołobrzeska  Akademia  Akrobatyki LaPassion okazała się prawie bezkonkurencyjna i zdobyła  łącznie: 5 medali złotych, 4 medale srebrne i 2 brązowe.
To był tak pierwszy poważny start zawodników  Kolarskiego Towarzystwa Cyklistów Kołobrzeg. Młodzi kolarze szosowi po długich i  wyczerpujących  przygotowaniach  do zawodów pod okiem trenera Igora Muraveva i Jakuba Brauna wzięli udział w XXXII Ogólnopolskim Wyścigu Kolarskim "Ślężański Mnich" w Sobótce.  Dla wielu z nich były to pierwsze zawody tej rangi w życiu.
Wszystko za sprawą XI Otwartych Mistrzostw Kołobrzegu. Przez dwa dni na basenie kompleksu Milenium rywalizowało 298 zawodników z 16 polskich klubów. Pływacy MKP Kołobrzeg byli gospodarzami tej imprezy i nie zawiedli.
W miniony weekend kołobrzescy zapaśnicy spędzili dośc aktywnie biorąc udział w dwóch turniejach. Na turniej międzynarodowy trener Adam Bieńkowski wybrał się z Patrykiem Mireckim.
W maratonie  artystycznym OPP wzięło udział ponad 40 podmiotów artystycznych. znakomicie w rywalizacji spisały się Tirlitonki. Pośród 4 kategorii ( taniec ludowy, towarzyski, współczesny i nowoczesny) nagrodzona została grupa taneczno akrobatyczna OPP za układ do piosenki z filmu "Vaiana" ( III miejsce w kategorii taniec współczesny do 12 lat); młodsza grupa Zespołu Tirlitonki za układ "Do utraty tchu" (III miejsce w kategorii taniec nowoczesny do 12 lat) w choreografiach Martyny Małetko Zespół zdobył również tegoroczną nagrodę Grand Prix za układ pt. "Nasza epoka" w wykonaniu najstarzej grupy Trilitonek również w choreografii Martyny Małetko.
W Szczecinie w dniach 28-29.03.2019r. odbyła się I runda Międzywojewódzkich Drużynowych Mistrzostw Młodzików 12-13- letnich. Bardzo dobrze spisali się pływacy z MKP Kołobrzeg, którzy z kolejnej imprezy sportowej wrócili z medalami.
W weekend, w Zgierzu odbyły się XXIX Halowe Mistrzostwa Polski Juniorów Młodszych w łucznictwie. W zawodach brało udział dwóch juniorów młodszych kołobrzeskiej Mewy oraz trzech młodzików, którzy mogli wystartować w wyższej kategorii wiekowej.
Ogólnopolska Spartakiada Strzelecka odbyła się w Kołobrzegu nie tylko na atrakcyjność miasta, ale również ze względów organizacyjnych. Związek Strzelectwa Sportowego po raz trzeci wybrał Klub Strzelecki „Kołobrzeg” do wykonania tego zadania.
Za nami ćwierćfinał Mistrzostw Polski w Siatkówce Młodzików. Przez dwa dni w hali sportowej Ogniska Pracy Pozaszkolnej oprócz gospodarzy o awans do rundy finałowej rywalizowały zespoły" Energetyka Poznań, UKS Szamotulanin Szamotuły, Trefla Gdańsk, Koset Grudziądz oraz Gryfa Szczecinek. Drużyny zostały podzielone na dwie grupy, w których młodzicy zagrali systemem „każdy z każdym”.
W minioną sobotę zawodnicy z całego województwa zachodniopomorskiego, kolejny raz spotkali się w Koszalinie aby ścigać się podczas II rundy Zachodniopomorskiej Ligi Pływackiej. MKP Kołobrzeg reprezentowało 12 pływaków z roczników 2008-2009. Dwoje z nich przyjechało z medalami.
W najbliższy weekend szykują się spore siatkarskie emocje w Kołobrzegu. Wszystko za sprawa Ćwierćfinałowego Turnieju Mistrzostw Polski Młodzików, który w dniach 22-23 marca zaplanowano w Hali Sportowej OPP przy ul. Mazowieckiej 1. Oprócz gospodarzy o awans do finału mistrzostw Polski powalczą ekipy z Poznania, Gdańska, Szczecinka, Grudziądza oraz Szamotuł. Organizatorzy turnieju zapraszają wszystkich do oglądania zmagań kołobrzeskich siatkarzy.
W Sianowie odbył się wojewódzki turniej kwalifikacyjny skrzatów (do 9 lat) oraz wojewódzki turniej kwalifikacyjny żaków (do 11 lat). Kolejne udane zawody zaliczył zawodnik KTS Kołobrzeg- skrzat Karol Sukurenko. W swojej kategorii zajął 2 miejsce, natomiast wśród starszych chłopców wywalczył ostatecznie 4 pozycję.
W Koszalinie odbyła się II edycja Grand Prix Województw Zachodniopomorskiego i Lubuskiego roczniki 2003-2005 w pływaniu.
To kolejny udany star zawodników i zawodniczek Mewy. W weekend, w Głuchołazach odbyły się Halowe Mistrzostwa Polski Młodzików w łucznictwie. Dziewięcioosobowa grupa kołobrzeskich zawodników wróciła do miasta nad Parsętą z pięcioma medalami. W kategorii młodziczek starszych, Vice Mistrzynią Polski została Adrianna Szóstak z wynikiem 843 pkt. Ada pechowo przegrała złoty medal jedynie różnicą w liczbie trafień w tzw. dziesiątkę, ponieważ wynik zwyciężczyni Dominiki Ratyńskiej (Grot Ruda Śląska) był taki sam.  Brązowy medal w tej kategorii zdobyła Ewelina Lisiecka (Ożarów Mazowiecki) z wynikiem 841 pkt.