×

Ostrzeżenie

Nie powiodło się załadowanie pliku XML.
12 maja w Inowrocławiu rozegrany został  Międzywojewódzki Turniej Pomorza i Kujaw „ Akro i Sól ” w Akrobatyce Sportowej. W rywalizacji wzięło 12 polskich klubów, które specjalizują się w akrobatyce sportowej.
Bardzo dobrze w zawodach zanotowały  zawodniczki Akademii Akrobatyki Lapassion, zdobywając łącznie 10 medali:  2 złote,  6 srebrnych i 2 medale brązowe. Dało to ostatecznie kołobrzeżankom wysoką piąta pozycję w punktacji drużynowej.

- To dla nas spory  sukces mówią trenerki Marta Kuchna i założycielka Akademii -  Magdalena Kozak. Na Turniej z  Kołobrzegu pojechało 27 zawodniczek, które rywalizowały w różnych kategoriach wiekowych i konkurencjach.

I tak  II miejsce w dwójkach dziewcząt kl. III – Zofia Hok i Joanna Sudnikowicz, V miejsce – Oliwia Maciejewska i Maja Kaszuba. W pierwszej szóstce były również: Kornela Głuszkowska i Kinga Kubiak oraz Natalia Szymanowicz i Zuzanna Szymanowicz.  III miejsce w trójkach dziewcząt kl. III wywalczyły Paulina Kiełbasa, Patrycja Kaszuba oraz Zuzanna Szymanowicz. II miejsce w trójkach kl. Młodzik zajęły Alicja Jaszewska, Aniela Popiół oraz  Hanna Blumensztejn. w tej samej kategorii  V miejsce wywalczyły Beata Cięszczyk, Aleksandra Borodziuk i Zofia Niemaszyk.

W dwójkach dziewcząt kl. Młodzik - II miejsce  ex  aequo zajęły Gabriela Kaszuba i Aleksandra Borodziuk wraz z Oliwia Szmit i Beata Cięszczyk. W pierwszej szóstce uplasowały się również Laura Tolwaj i Nadia Chrzanowska. I miejsce w ćwiczeniach wolnych „Pierwszy Krok” zajęła Zofia Brzozowska a zaraz za Nią, II miejsce wywalczyła Weronika Rosińska. W tej samej kategorii „Pierwszy Krok”  I miejsce zajęła również  Wiktoria Polaków a tuż za nią w pierwszej szóstce uplasowała się  Magdalena Blumensztejn. Prócz  Akrobatyki Sportowej kołobrzeżanki rywalizowały również w konkurencji Fitness, gdzie srebro wywalczyła swoim układem Oliwia Maciejewska a medal brązowy – Zofia Hok.

ZALOGUJ SIĘ ABY MIEĆ MOŻLIWOŚĆ KOMENTOWANIA

 

×
Reklama