×

Ostrzeżenie

Nie powiodło się załadowanie pliku XML.
W niedzielę w miejscowości Čadca na Słowacji odbyły się Mistrzostwa Europy federacji XPC w trójboju siłowym. Kacper, dzięki zdobyciu kwalifikacji podczas Mistrzostw Polski w Siedlcach mógł wziąć udział w tych zawodach.

Podobnie jak w kwietniu, także teraz zawodnik z powiatu kołobrzeskiego startował w pojedynczym martwym ciągu, swojej koronnej konkurencji.  W sobotę podczas ważenia waga wykazała 98,8 kg masy ciała zawodnika, dzięki czemu Kacper startował w kategorii juniorów do 100 kg. Rozpoczęcie zmagań w pojedynczych bojach odbyło się w niedzielę.

"-W pierwszym podejściu bez problemu podniosłem 280 kg. W drugim podejściu zaliczyłem 300 kg. W trzecim po cichu liczyłem na nowy rekord życiowy, ale na Słowacji jest chyba mocniejsze przyciąganie ziemskie i ciężary wydawały się cięższe, przez co podniosłem jedynie 310 kg w ostatniej próbie." - śmieje się Kacper. .

Ten wynik dał mu pierwsze miejsce w kategorii juniorów do 100 kg, a także pierwsze miejsce spośród wszystkich młodych zawodników, czyli junior open. Kacper już planuje kolejny start w tej federacji, a będzie to Puchar Świata rozgrywany w Polsce, podczas którego będzie walczył o kwalifikacje na Mistrzostwa Świata organizowane przez samego Arnolda Schwarzeneggera w Stanach Zjednoczonych.

Dodaj komentarz
Komentarze na portalu e-KG.pl są własnością ich twórców. Kołobrzeski Serwis Informacyjny nie ponosi odpowiedzialności za opinie pozostawione w serwisie.
Jeśli jakikolwiek komentarz uważasz za obraźliwy lub narusza jakiekolwiek zasady komentowania w serwisie napisz na adres: redakcja@e-kg.pl

 

×
Reklama