×

Ostrzeżenie

Nie powiodło się załadowanie pliku XML.

22-23 czerwca Raszków w województwie wielkopolskim stał się stolicą polskiego kolarstwa. Na Mistrzostwa Polski Szkółek Kolarskich 2019 zjechało 481 zawodników z klubów kolarskich z całej Polski. Kołobrzeskie Towarzystwo Cyklistów wystawiło do tych wyścigów 16 zawodników z klas IV- VI.

Pierwszego dnia odbyła się jazda indywidualna na czas (tzw. czasówką)-  polega na jak najszybszym pokonaniu trasy. Zawodnicy startują z pozycji zatrzymanej, pojedynczo w jednakowych odstępach czasowych (30 s.) uczniowie klas IV i V pokonywali dystans 3000 m, a VI – VIII 5000 m. Kolarze nie mogą korzystać z pomocy innych zawodników, a więc nie mogą jechać parami lub grupami; w przypadku gdy jeden doścignie drugiego na trasie wyścigu musi go wyprzedzić lub zachować co najmniej dwudziestopięciometrowy odstęp. Na trasie etapu jest kilka punktów mierzenia czasu, w celu aktualnego porównywania czasów jadących zawodników na trasie.


W jeździe indywidualnej na czas najlerpiej zaprezentowała się zawodniczka KTS, Kornelia Braun. Uczennica klasy VI powtórzyła sukces z przed roku i po raz drugi sięgnęła po najwyższy tytuł Mistrzyni Polski . Kornelia pokonała dystans 5000 m z prędkością 37 km/h . Pozostali zawodnicy pojechali również wspaniale wkładając w wyścig całe serce :

Klasy IV :

12 miejsce Lena Wielogórska
13 miejsce Olivier Serafin                                                           
23 miejsce Kopański Tomasz
25 miejsce Jan Szymczyk
27 miejsce Jan Rowiński
33 miejsce Ksawery Andrzejewski
37 miejsce Karol Wojdyła
42 miejsce Antek Sulima

Klasy V:

26 miejsce Maja Górczyńska

Klasy VI:

I miejsce Kornelia Braun
40 miejsce Oskar Cejmerowski

Klasa VII

49 miejsce Kacper Wójcicki
59 miejsce Oliwier Wrześniewski

Klasa VIII

9 miejsce Nicola Pszczoła

 
W niedzielę odbył się wyścig ze startu wspólnego, Najlepiej ponownie zaprezentowała się w nim Kornelia Braun. Zawodniczka KTS pokazała, że mimo ogromnego bólu mięśni powalczyła i ukończyła wyścig ostatecznie zdobywając  III miejscu i tytuł Vicemistrzyni Polski .

Równie dobrze wypadli inni zawpdnicy ale powody do dumy mógł mieć  IV klasista Olivier Serafin, które przegrał III miejsce o odległość koła i skończył wyści w klasyfikacji końcowej na  VI miejscu.  

Klasa IV

IV miejsce Lena Welogórska
VI miejsce Olivier Serafin
14 miejsce Tomasz Kopański
18 miejsce Jan Szymczyk
19 miejsce Jan Rowiński
34 miejsce Karol Wojdyła
35 miejsce Ksawery Andrzejewski
46 miejsce Antoś Sulima

ZALOGUJ SIĘ ABY MIEĆ MOŻLIWOŚĆ KOMENTOWANIA

 

×
Reklama