×

Fenomenalnie na Mistrzostwach Polski Młodzików w zapasach w stylu wolnym spisali się podopieczni Adama Bieńkowskiego. Zawody odbyły się w niedalekim Stargardzie a udział w nim wzięło 244 najlepszych młodych zapaśników z całego kraju.

W boju o tytuły mistrzowskie nie zabrakło kołobrzeżan a dokładniej 5 zawodników UKS Zapasy Kołobrzeg. Najlepiej z nich spisał się Aleksander Polguj, który w kategorii do 75 kilogramów zdobył złoty medal. Kołobrzeżanin w finale pokonał Michała Dubowskiego z Rokity Brzeg Dolny. Niezwykle emocjonujący był także finał w wadze do 100 kilogramów, w którym kolejny reprezentant UKS  Patryk Mirecki  przegrał 4:5 z Ksawerym Kamińskim z Sharka Łódź.  Udział w turnieju wzięli także Mateusz Rajkowski, który z czterech walk wygrał dwie oraz Jan Dowżycki i Marcel Osos.

- Jestem bardzo dumny z tych chłopców ponieważ odwalili kawał dobrej roboty nie tylko na zawodach ale również na treningach gdzie wylewało się litry potu . Mam nadzieję że kolejne lata współpracy przyniosą jeszcze wyższe wyniki nie tylko na arenach kraju ale i również na matach Europy czy też Świata. Trzymajcie Kciuki - skomentował zaraz po zawodach trener UKS Kołobrzeg, Adam Bieńkowski.

Kolejny start kołobrzeskich zapaśników już w najbliższy weekend w Turnieju Międzynarodowym o Puchar Bałtyku w Białogardzie