×

Ostrzeżenie

Nie powiodło się załadowanie pliku XML.
I miejsce w kategorii junior do 100 kg i II miejsce w kategorii junior do 23 lat - od teraz takim tytułem w tzw. martwym ciągu, może pochwalić się mieszkaniec powiatu kołobrzeskiego Kacper Maszczak.

Utalentowany sportowiec wziął udział w Pucharze Świata Powerlifting,S quat, Bench Press, Deadlift Fedreacji XPC. Te prestiżowe zawody dla siłaczy odbyły się w miniony weekend w niewielkiej miejscowości Skórzec, koło Siedlec. O medale i puchary walczyli tam najlepsi światowi zawodnicy z 19 państw, m.in. z Armenii, Słowacji oraz Włoch.

Nasz reprezentant udowodnił swoją świetną formę w rywalizacji z najlepszymi i dwukrotnie podczas zawodów poprawił własny rekord Polski i Europy. Do tej pory rekord Polski wynosił 310 kg.

Młody siłacz w pierwszym podejściu zaliczył 300 kg. Podczas drugiego podniósł 312,5 kg. Trzecie podejście to absolutny rekord młodego sportowca – 320 kg.

- Impreza rozciągnęła się w czasie i generalnie ciągi robiliśmy dopiero po godzinie 22, a rozdanie nagród było przed 1 w nocy, ale to nie szkodzi bo najważniejsze, że plan na te zawody został zrealizowany - podsumował zaraz po zawodach Kacper Maszczak. Dla przypomnienia: Martwy ciąg polega na podnoszeniu z podłoża ciężaru do momentu, w którym wykonujący ćwiczenie ma proste plecy oraz nogi w kolanach.

ZALOGUJ SIĘ ABY MIEĆ MOŻLIWOŚĆ KOMENTOWANIA

 

×
Reklama