×

Ostrzeżenie

Nie powiodło się załadowanie pliku XML.
W weekend, w Teresinie odbył się XI Międzynarodowy Memoriał Karola Hibnera w łucznictwie. W zawodach brała udział 12-osobowa ekipa zawodników MEWY Kołobrzeg w dwóch kategoriach wiekowych.
Pięciu chłopców po raz pierwszy walczyło w kategorii juniora młodszego. Bardzo dobrze spisał się w niej Kacper Grzelak i zajął 4. miejsce, tylko nieznacznie przegrywając pojedynek o wejście do ścisłego finału. Jakub Latkowski oraz Patryk Podbrzeski zakończyli rywalizację w 1/8 finału, natomiast Filip Grzebielucha oraz Mateusz Kucharczyk w 1/16.


Dużą niespodzianką okazał się start zawodniczki MEWY Weroniki Stomy, która jeszcze jako młodziczka starsza brała udział w zawodach w wyższej kategorii, jako juniorka młodsza. Weronika zakończyła rywalizację w ¼ finału na piątym miejscu. O wejście do ścisłego finału przegrała pojedynek z późniejszą złotą medalistką, Marią Małolepszą (Mazowsze Teresin) w dogrywce jednostrzałowej, gdzie obie dziewczęta strzeliły tzw. dziesiątkę, a strzała Weroniki była zaledwie o jeden milimetr dalej od centrum tarczy. Pozostałe zawodniczki MEWY – Adrianna Szóstak zakończyła rywalizację w 1/8 finału oraz Olga Parus w 1/16.

W kategorii młodzików, duży sukces osiągnął Maksymilian Surówka i zdobył srebrny medal. Występ zawodnika Michała Stomy również okazał się miłą niespodzianką, ponieważ będąc jeszcze w kategorii dzieci, wśród młodzików zajął 5. miejsce. Na 8. miejscu uplasował się Oliwer Brynkiewicz, a na 13. Jan Arkanów.

ZALOGUJ SIĘ ABY MIEĆ MOŻLIWOŚĆ KOMENTOWANIA

 

×
Reklama