×

Po dłuższej przerwie od zawodów 6-osobowa reprezentacja Klub Pływackiego Bałtyk Kołobrzeg w sobotę wystartowała w XI Memoriale Stanisława Uby w Lęborku. Spośród ponad 500 zawodników z 22 klubów kołobrzeżanie uplasowali się na 7. miejscu w klasyfikacji medalowej. Na 12 startów pływacy Bałtyk Kołobrzeg ustanowili również 10 nowych rekordów życiowych.

Miłym zaskoczeniem jest to, że wszystkie medale wywalczone przez pływaków z Kołobrzegu są koloru złotego. Na największe wyróżnienie zasługuje Kamil Łajewski, który w dwóch startach poprawił "życiówki" i wywalczył dwa złote medale oraz tytuł najlepszego zawodnika w roczniku 2009.

Należy również szczególnie docenić Blankę Biedrzycką oraz Olka Pujanka. Młoda zawodniczka Bałtyk Kołobrzeg ustanowiła nowy rekord życiowy na 100m stylem motylkowym poprawiając go o prawie 5 sekund, co dało jej złoty medal na tym dystansie. Olek również zdobył złoty medal oraz ustanowił nowy rekord życiowy na 100m stylem klasycznym poprawiając poprzedni o ponad 3 sekundy.