×

To były pierwsze w tym roku zawody dla łuczników Mewy na torach otwartych. W miniony weekend do Polic wybrała 14-osobowa delegacja zawodników tego klubu, która wzięła udział w rywalizacji w dwóch kategoriach wiekowych.

W kategorii juniorki młodsze, po kwalifikacjach kołobrzeżanka Zuzanna Błaszczyk zajęła 2. miejsce. Adrianna Szóstak uplasowała się 5na 5 pozycji, zaś Weronika Stoma zajęła 6. lokatę.

W pojedynkach indywidualnych, zawodniczka Błaszczyk oraz Szóstak spotkały się w finale, w którym po zaciętej walce zwyciężyła Adrianna 6:4. W kategorii junior młodszy, po kwalifikacjach Jakub Latkowski zajął 3. miejsce. Mateusz Kucharczyk uplasował się na 6. miejscu a Kacper Grzelak zajął 7. lokatę. pozostali zawodnicy: Patryk Podbrzeski był 9., 16. Jakub Dresler, 18. Bartosz Mielniczuk.

W strzelaniu drugiej szansy, Jakub Latkowski zajął 2. miejsce. W kategorii młodziczki, zawodniczka Mewy Kołobrzeg Abigail Koziołko zajęła po kwalifikacjach 3. miejsce, a w pojedynkach indywidualnych zdobyła srebrny medal. W kategorii młodzik, Maksymilian Surówka po kwalifikacjach zajął 1. miejsce, drugi był Oliwer Brynkiewicz, czwarty Michał Stoma, siódmy Jan Arkanów.

Po pojedynkach indywidualnych, zawodnicy mewy zajęli wszystkie trzy pierwsze miejsca – złoto zdobył Oliwer Brynkiewicz, srebro Maksymilian Surówka, a brąz Michał Stoma.