×

Zawodniczka KMKL Sztorm Kołobrzeg Kinga Waleriańczyk po raz drugi w ostatnich dniach zdobyła srebrny medal Mistrzostw Polski Juniorów U-20 w chodzie sportowym. Tym razem bardzo dobry start zanotowała podczas zawodów w Warszawie na dystansie 20 km.

W Słupsku natomiast odbyły się Mistrzostwa Polski młodzików U 16. Tutaj po brązowy medal sięgnęła Aleksandra Krzesicka w rzucie dyskiem. Kołobrzeżanka w najlepszej z prób posłała go na dystans 38.05m. Reprezentantka KMKL Sztorm zajęła również  8 pozycję w konkurencji pchnięcia kulą.

Pozostali reprezentanci KMKL Sztorm wywalczyli miejsca w drugiej dziesiątce.  Jedenaste miejsca uzyskali Izabella Gończar - chód 3000m, Michał Woźniak 14 miejsce uzyskał  w rzucie oszczepem Wiktor Włodarski, 16 miejsce zdobyły dziewczęta w sztafecie 4 x 100 m. Z kolei  Aleksandra Sałach była 19 w biegu na 1000 m z przeszkodami a Aleksandra Poradowska 23 w biegu na 600 m.