×

Ostrzeżenie

Nie powiodło się załadowanie pliku XML.
W miniony weekend w Stadninie Koni Michalski w Budzistowie odbywały się kolejne regionalne zawody jeździeckie. Tym razem nie były to jednak zawody w skokach. Po raz pierwszy w Gminie Kołobrzeg odbyły się zawody w ujeżdżeniu.
Dyscyplina ta różni się od innych zawodów. To nie czas się tu liczy, nie wysokość przeszkód. W ujeżdżeniu jeździec oraz koń mają za zadanie wykonać serię określonych wcześniej ruchów, zwanych figurami oraz chody. Ważne są też płynne przejścia między wszystkimi czynnościami. Zawodnicy oceniani są w 10-punktowej skali. Takim przejazdom towarzyszy muzyka. Wszystko to tworzy razem niezwykłe i urzekające widowisko. Tak właśnie było w ten weekend w Budzistowie.

Trwające 2 dni zawody  pełne było elegancji oraz piękna. Widzów zachwycała gracja, jaką można było zobaczyć zarówno u jeźdźców jak i wierzchowców. Jeźdźcy konkurowali w kilku kategoriach- juniorzy jeździli na kucach, były także zawody towarzyskie i oczywiście regionalne. Jedną z najbardziej ekscytujących kategorii była ta pod nazwą Jeździec Młodszy/Senior.


W niej młody zawodnik jedzie na koniu seniorze. Zwycięzca w tej kategorii został Dionizy Polikowski na koniu Charmeur. Dionizy mimo młodego wieku – 14 lat – ma już na koncie wielkie sukcesy. W 2019 roku wygrał Mistrzostwa Polski w Ujeżdżeniu, w kategorii dla dzieci.  W tym roku, w Finale Mistrzostw Europy Dzieci w Budapeszcie zajął 8. miejsce w ujeżdżaniu. To najlepszy wynik w tej konkurencji, jakim mogą pochwalić się Polacy.

ZALOGUJ SIĘ ABY MIEĆ MOŻLIWOŚĆ KOMENTOWANIA

 

×
Reklama