×

W miniony weekend siatkarze I siatkarki UKS OPP Powiat Kołobrzeski z powodzeniem rywalizowali w różnych kategoriach wiekowych rozgrywek o mistrzostwo województwa zachodniopomorskiego w piłce siatkowej. Pomimo obecnej sytuacji epidemiologicznej wszystkie rozgrywki są kontynuowane w zgodzie z wytycznymi sanitarnymi.

Na sali sportowej Szkoły Podstawowej nr 6 w Kołobrzegu przez dwa dni rozgrywane były turnieje w ramach ligi wojewódzkiej młodziczek I młodzików. W sobotę podopieczne Piotra Bogdanowicza rywalizowały w turnieju rozstawieniowym z zespołami Stoczni Darłowo oraz SP3 GTS PLAS Gryfice. Kołobrzeżanki pewnie zwyciężyły w starciu z siatkarkami z Darłowa przy pełnej kontroli przebiegu spotkania. Drugi mecz, który był przepustką do pierwszej ligi wojewódzkiej. Siatkarki OPP po bardzo zaciętej walce uległy przeciwniczkom z Gryfic ( 1:2 ) ostatecznie meldując się w drugiej lidze.

W niedzielę z kolei swoje rozgrywki zainaugurowali młodzicy UKS OPP. W turnieju brały udział 4 zespoły: Stocznia Darłowo I, Stocznia Darłowo II, Błyskawica Stapro Szczecin oraz reprezentanci OPP. Podopieczni Dariusza Cholki I Roberta Szpaka udanie rozpoczęli sezon od pewnych trzech zwycięstw i zameldowali się w pierwszej lidze wojewódzkiej. Warto zaznaczyć, że kołobrzeżanie nie stracili żadnego seta w tej rywalizacji.

Kolejny mecz w rozgrywkach ligi wojewódzkiej juniorów rozegrali podopieczni Leszka Kowalewskiego. Na hali Ogniska Pracy Pozaszkolnej kołobrzeski zespół podejmował UKS Bronek Koszalin. Siatkarze OPP po wielu błędach własnych w pierwszych dwóch setach musieli uznać wyższość przeciwnika. Ostatecznie od trzeciego seta złapali swój rytm gry i wygrali całe spotkanie ( 3:2 ).

Seniorzy UKS OPP Powiat Kołobrzeg udanie zainagurowali rozgrywki trzecioligowe. Kołobrzeżanie pokonali w wyjazdowym spotkaniu UKS LO VII Trzynastka Zielona Góra ( 3:0 ). Pierwsze spotkanie w nowym sezonie przyniosło wiele emocji oraz zaciętych wymian. W decydujących momentach zaowocowało doświadczenie kołobrzeżan zdobyte w poprzednich sezonach gry w II lidze. MVP spotkania został wybrany Oskar Pintera.

MŁODZICZKI
  • UKS OPP POWIAT KOŁOBRZESKI – STOCZNIA M&W DARŁOWO 2:0
  • UKS OPP POWIAT KOŁOBRZESKI – GRA PLAS GRYFICE 1:2
MŁODZICY
  • UKS OPP POWIAT KOŁOBRZESKI – STOCZNIA M&W DARŁOWO II 2:0 ( 25:8, 25:6 )
  • UKS OPP POWIAT KOŁOBRZESKI – UKS BŁYSKAWICA STALPRO SZCZECIN 2:0 ( 25:12, 25:12 )
  • UKS OPP POWIAT KOŁOBRZESKI - STOCZNIA M&W DARŁOWO I 2:0 ( 25:19, 25:19 )
JUNIORZY
  • UKS OPP POWIAT KOŁOBRZESKI – UKS BRONEK KOSZALIN 3:2 ( 18:25,19:25,25:23,25:17, 15:10 )
III LIGA
  • UKS OPP POWIAT KOŁOBRZESKI  - UKS LO VII Trzynastka Zielona Góra 3:0 (25:20,25:23,25:23)