×

Za nami XII Mistrzostw Kołobrzegu w Pływaniu. Udany start w tych zawodach zanotowała ekipa KP Bałtyk Kołobrzeg. Podopieczni Łukasza Gąsiora zdobyli łącznie 16 medali - zajmując 6 miejsce w klasyfikacji medalowej spośród 23 klubów i szkółek pływackich.
Były to długo wyczekiwane starty dla Dagmary Książek-Gąsio, Poli Sottek oraz Leny Ćwięk, które wystartowały na zawodach pływackich pierwszy raz w życiu.

Bardzo dobrą dyspozycję podczas XII edycji zaprezentował jedyny żabkarz KP Bałtyk,  Aleksander Pujanek, który dwukrotnie stanął na najwyższym stopniu podium na dystansie 50m i 100 m stylem klasycznym.  Nie zawiódł również Kamil Łajewski, który dwukrotnie sięgnął po złoto na 50m stylem klasycznym i 50m stylem dowolnym. Równie bardzo dobry występ w pierwszym dniu zanotował Piotr Persk, który na 25m stylem grzbietowym po pięknym wyścigu wywalczył złoty medal w kat. 8 lat. W kolejnym stracie na 25m stylem klasycznym również stanął na najwyższym stopniu podium.

Po zaciętej walce do ostatnich metrów Roksana Hofman wywalczyła złoty medal na 50m stylem dowolnym, wygrywając z pierwsza zawodniczką w rankingu krajowym wśród 13-latek. Kolejny start na dystansie 100m stylem dowolnym przyniósł zawodniczce KP Bałtyk srebrny medal.

Świetnie zaprezentowała się również Xymena Getka, która uzyskała znakomity wyniki na 50m stylem motylkowym, dzięki temu stanęła na najwyższym stopniu podium.

Zawody były również udane dla Kornelii Żurowicz, która dwukrotnie znacząco poprawiła swoje życiówki na 50m motylkowym oraz 50m dowolnym, zdobywając 2 brązowe medale. Były to najlepsze starty Kornelii w tym sezonie.  Nie zwalnia tępa także Blanka Biedrzycka oraz Szymon Biłeńki, którzy we wszystkich startach ustanowili swoje kolejne rekordy życiowe, zdobywając przy tym łącznie 4 srebra.

Jak podkreśla trener KP Bałtyk Kołobrzeg, dla większości naszych zawodników były to ostatnie zawody w tym trudnym roku.