×

Ostrzeżenie

Nie powiodło się załadowanie pliku XML.
Szkoła Taekwon-Do ITF „HWA-RANG” przeprowadziła egzamin na wyższe stopnie cup (pasy). Do tego egzaminu podeszło jednocześnie aż 29 adeptów z dwóch sekcji z Drzonowa oraz z Dźwirzyna.


Egzaminatorem był pan Mirosław Pękul (VI Dan) - uznany Instruktor Międzynarodowy Taekwon-Do ITF. Po trwającym niemal 2,5 godzinnym sprawdzianie umiejętności teoretycznych, jak i praktycznych, wszyscy dopuszczeni do egzaminy adepci mogli cieszyć się ze zdobytych wyższych stopni uczniowskich (cup), na które w pełni zasłużyli.


Egzamin potwierdził nabytą wiedzę i umiejętnościami zdobyte w ciągu całego roku na treningach w Szkole TKD „Hwa-Rang”. W obliczu obostrzeń spowodowanych pandemią, tym bardziej cieszy nowy „narybek” klubu, czyli najmłodsi zwani „Gangiem Świeżaków”, którzy bardzo dobrze poradzili sobie na swoim pierwszym sportowym egzaminie.


Ze względu na obowiązujące obostrzenia, egzamin przeprowadzony był w reżimie sanitarnym, na zasadach określonych przez Ministerstwo Zdrowia m.in.  z zachowaniem dystansu społecznego, mierzeniem temperatury i stosowną dezynfekcją.


Pierwszy raz w historii klubu odbył się też egzamin prowadzony zdalnie za pośrednictwem sieci teleinformatycznych tzw. on-line. Brała w nim udział jedna osoba, która ze względu na kwarantannę nie mogła być z nami osobiście. Obserwowała i była obserwowana na żywo przez kamerę w odpowiednio ustawionym laptopie.


Na szczęście ten egzamin on-line odbył się bez problemów technicznych. Przeprowadzenie sprawdzianu na odległość było bardzo ważnym doświadczeniem wymuszonym przez okoliczności. Było to jednak konieczne, aby nawet jedna osoba nie była wykluczona przez obecną sytuację. Zgodnie z filozofią Taekwon-do należy walczyć, aby pokonać wszystkie przeciwieństwa losu. Wygrać może bowiem tylko, ten który próbuje. To także przykład, że Szkoła Taekwon-do ITF „Hwa-Rang” korzysta z sukcesem ze wszelakich dostępnych możliwości utrzymania kontaktu ze swoimi uczniami.


Egzamin zabezpieczany był również od strony medycznej w ramach współpracy naszego Stowarzyszenia z innymi organizacjami  pozarządowymi. W tym przypadku opiekę medyczną sprawowała Ochotnicza Straż Pożarna w Karcinie w osobie pani ratownik Alicji Mileny Świątkowskiej, za co bardzo gorący dziękujemy!


Wracając do egzaminu, troje spośród zdających ze starszej grupy zawodniczej (sekcja zaawansowanych) otrzymało najwyższy stopień uczniowski w Taekwon-do czyli czerwony pas z czarną belką (1 Cup). Od tego momentu, będą oni przez kolejny rok przygotowywać się do egzaminu na czarny pas i mistrzowski stopień I DAN. To bardzo ważny dzień w historii naszego klubu, ponieważ osoby te trenują już od wielu lat, od samego powstania Szkoły „HWA-RANG”. Lata ciężkich treningów (w wielu przypadkach od małego dziecka), przynoszą w efekcie zamierzony efekt. Należy zauważyć, że na egzaminie stawiły się również osoby, które ze względu na zmianę szkoły, wyprowadziły się z obecnego miejsca zamieszkania. Silna chęć osiągnięcia zamierzonego celu, przywiodła je jednak na egzamin.

Podsumowując, nominacje na wyższe stopnie otrzymali:

Hanna W.  9 Cup
Kaja P.  9 Cup
Filip  A.  9 Cup
Kornel P.  9 Cup
Maksymilian P.  9 Cup
Gracjan O.  9 Cup
Ksawery Cz.  9 Cup
Artur F.  8 Cup
Kornel F.  8 Cup
Nina K. 8 Cup
Kuba W.  8 Cup
Michał M.  8 Cup
Lena  B.  7 Cup
Maria M.  8 Cup
Piotr A.  7 Cup
Łucja D.  7 Cup
Jeremi D.  8 Cup
Igor W.  6 Cup
Krzysztof J. 6 Cup
Maria W.  6 Cup
Julia K.  5 Cup
Maria  M.  4 Cup
Jakub K. 2 Cup
Grzegorz W. 1 Cup
Kacper Cz.  2 Cup
Zuzanna D.  2 Cup
Marcel S.  2 Cup
Marcelina S. 1 Cup
Martyna B. 1 Cup

Zarząd Stowarzyszenia serdecznie dziękuje dyrektor Szkoły Podstawowej w Drzonowie pani Irenie Pietrzykowskiej oraz dyrektor Szkoły Podstawowej w Dźwirzynie pani Elżbiecie Korżel za wyrozumiałość, wsparcie oraz owocną współpracę i dobrą radę. Dziękujemy też obsłudze Szkoły Podstawowej w Drzonowie a także dyrektorowi GOSiR Grzegorzowi Czachorowskiemu wraz z pracownikami z Dźwirzyna za miły uśmiech, okazaną pomoc i wsparcie. Składamy podziękowania również dla pani Anny Matejak, radnej sołectwa Drzonowo za obecność oraz ufundowanie słodkich nagród dla wszystkich egzaminowanych, a także dla radnego i sołtysa sołectwa Drzonowa Czesława Krupińskiego. Dziękujemy również Wójtowie Gminy Kołobrzeg za całokształt działalności na rzecz dzieci skupionych w naszej Szkole Taekwon-do

Na koniec podziękowania dla rodziców dzieci uczęszczających na zajęcia w Drzonowie i Dźwirzynie za zaufanie, wszystkie uwagi, otwartość i miłe podejście do pracy trenera, oraz działalności zarządu naszego stowarzyszenia. Gratulujemy grzecznych i zdolnych dzieci!

Informacja: Trener Instruktor Samoobrony Instruktor Krajowy Taekwon-Do ITFDawid Świtoń III Dan

ZALOGUJ SIĘ ABY MIEĆ MOŻLIWOŚĆ KOMENTOWANIA

 

×
Reklama