×

Ostrzeżenie

Nie powiodło się załadowanie pliku XML.
Tegoroczna edycja Międzypowiatowej Ligi Piłki Siatkowej jest najprawdopodobniej najbardziej wyrównaną rywalizacją od początku istnienia ligi. Po pierwszym etapie ligowym 5 zespołów miało jeszcze realną szansę w walce o pierwsze miejsce w lidze!!! Po tradycyjnie rozgrywanych dwóch rundach tabeli przewodził zespół Pawlaków Gościno z tą samą ilością zwycięstw (9 z 12 ) co zespół młodych siatkarzy UKS OPP Powiat Kołobrzeski złożony w głównej mierze z juniorów miejscowego klubu.

Tuż za nimi z jedną porażką mniej znajdowała się Fanza Kołobrzeg (8 z 12). Z siedmioma zwycięstwami na 4 i 5 miejscu uplasowały się zespoły Grota Dygowo oraz Orła Gryfice. W związku z tym, iż zespoły walczą o dalsze punkty podczas turniejów, a różnice punktowe nie są aż tak duże to wszystkie wymienione powyżej zespoły po etapie ligowym miały realne szanse na ostateczny triumf w lidze. Pierwszy z dwóch turniejów podsumowujących ligę został rozegrany 18 marca na Hali Gryf Arena w Gryficach. Na trzech boiskach wszystkie zespoły zgłoszone do tegorocznej MLPS rywalizowały o kolejne punkty ligowe. Pawlaki Gościno jako zwycięzca etapu ligowego miało zagwarantowany awans do pierwszej czwórki i realnej walki o komplet punktów w pierwszym turnieju bez przymusu grania dodatkowego spotkania.

Pozostałe 6 zespołów grało w meczach rozstawnych według miejsca zajętego w lidze - 2 miejsce w lidze ( UKS OPP ) z 7 miejscem ( OPP sienkiewiczZ ), 3 miejsce Fanza Kołobrzeg z 6 miejscem Wiking Rymań oraz 4 miejsce Grot Dygowo z 5 miejscem Orłem Gryfice. Zwycięzcy spotkań uzyskiwali awans do pierwszej czwórki niedzielnej rywalizacji w Gryficach i podobnie jak Pawlaki Gościno możliwość gry o komplet punktów z turnieju. Przegrani z tych spotkań grali juz o miejsca 5-7. Po emocjonujących spotkaniach do pierwszej czwórki awansowali Fanza Kołobrzeg, Orzeł Gryfice oraz UKS OPP Powiat Kołobrzeski . Te zespoły rywalizowały już później wraz z Pawlakami Gościno systemem każdy z każdym - dwa sety bez względu na wynik ( set za punkt ).

Ostatecznie z rywalizacji na Gryf Arenie zwycięsko wyszedł zespół Fanzy Kołobrzeg przed Pawlakami Gościno oraz UKS OPP Powiat Kołobrzeski . To właśnie te 3 zespoły po zsumowaniu punktów z ligi i turnieju pozostają w dalszym ciągu w grze o pierwsze miejsce w lidze. Kolejne miejsce zajęli: Orzeł Gryfice, Grot Dygowo, OPP Sienkiewicz Kołobrzeg oraz Wiking Rymań. Ostatni turniej podsumowujący rywalizację w tegorocznej edycji MLPS odbędzie się 8 kwietnia w Rymaniu. Organizatorem całego cyklu rozgrywek Międzypowiatowej Ligi Piłki Siatkowej jest UKS OPP Powiat Kołobrzeski
Dodaj komentarz
Komentarze na portalu e-KG.pl są własnością ich twórców. Kołobrzeski Serwis Informacyjny nie ponosi odpowiedzialności za opinie pozostawione w serwisie.
Jeśli jakikolwiek komentarz uważasz za obraźliwy lub narusza jakiekolwiek zasady komentowania w serwisie napisz na adres: redakcja@e-kg.pl

 

×
Reklama